ŽÍT DÁL podle svých schopností

20.09.2023
Jiří JEŽEK, Jakub OUVÍN, Heřman Volf
Jiří JEŽEK, Jakub OUVÍN, Heřman Volf

Lidí, kterým se v okamžiku změní schopnosti žít jako dřív, je víc, než si uvědomujeme.
   Nejsou to jen Ti, kteří nějak onemocněli, měli úraz, nebo je postihla cévní mozková příhoda.
   Jsou to ale i ti, kteří jim jakkoliv pomáhají.
Těm se život změnil taky.
   Ztěžoval jsem si po mrtvici synovi, že "vidím blbě". Odpověděl:"Nevidíš blbě, ... ale jinak". A měl a má pravdu. Člověk by neměl myslet na to co mohl, ale hledat to, co může. Žít třeba jinak, ale naplno.
   Lidí, kteří v sobě našli síly na to, aby se přizpůsobili životní komplikaci je hodně. Těch, kteří to spíše vzdávají, je také hodně.
Potřebují povzbudit a"nastartovat". Během těch mých čtrnácti let po mrtvici jsem poznal mnoho lidí s různým hendikepem. Vždy, když měli správnou podporu, ve správný čas a od správných lidí, dokázali prakticky nemožné. Zvedli se psychicky, zlepšili svoji rehabilitaci a tak lépe našli své místo ve společnosti zdravých.
Jak jsem "cestoval díky své nemoci", dostal jsem se i na akci "
7 STATEČNÝCH". Hlavním organizátorem byla společnost "CESTA ZA SNEM".
   Založil ji pan (lépe Pan) Heřman Volf, kterého sportovní úraz "přišpendlil" na invalidní vozík.
Nevzdal to a začal bojovat. Dává dohromady lidi s podobným osudem a ukazuje jim (a dokazuje), že člověk dokáže skoro nemožné,...když chce. Pan Heřman Volf vytvořil skvělý tým, který pořádá vynikající akce, které pomáhají žít se svým hendikepem co nejlépe. Podařilo se mu přivést i podporovatele z oblasti velkých firem, ale hlavně spoustu dobrých lidí z okruhu známých lidí (celebrit - herci, moderátoři, sportovci, ...). Mrzí mě, že jsem je poznal tak pozdě (ale přece). Dejte se k nám. Stojí to ta to.
Místo mých slov se podívejte na stránky 
www.cestazasnem.cz, kde jsou informace o Panu Heřmanu Volfovi a celé společnosti. Jsou tam i videa s příběhy lidí, kteří šlapou dál. 

MUDr. Václav Lukáš