SETKÁVÁNÍ

20.09.2022

   Začátkem září 2022 jsem se v Choceradech zúčastnil rekondičního pobytu, pořádaného CEREBREM .
    "Před Covidem" jsem tam už jednou byl. Slyšel jsem, že letos by měla jet "hvězdná sestava". Moc dlouho jsem se pro účast nerozhodoval. Udělal jsem moc dobře.
   Při takových setkáních je důležité, co organizátor nabízí. A kde se koná . Tím začnu. Tým, vedený paní vedoucí "Penzionu LÁVKA 222" Jany, zajistil skvělý servis pro naše ubytování, žaludky i celkovou pohodu. . . DÍKY.
   Pestrý program vyplňoval celý den. Jeho hlavní součástí byli skuteční profesionálové, kteří pracovali na všem, co jsme potřebovali. 
Především to byla ergoterapie, logopedie a kognice. Někteří s námi byli stále, někteří třeba jen jeden den.  Za 13 let, co jsem po mozkové příhodě, jsem to nezažil. V tom nejlepším. Opravdu "hvězdný tým".

   Díky lidem, kteří svůj obor ovládají velice dobře, ale hlavně je to evidentně baví, jsem objevil možnosti, jak a co i po tolika letech ještě zlepšit. Na každém z nás byl vidět pokrok. Prostě skvělý pobyt, během kterého jsme se věnovali nejen následkům poškození svých mozků, ale dokonce jsme i zpívali a přiměřeně svým schopnostem soutěžili v různých sportovních disciplínách.
Zažili jsme dokonce i něco jako "táborovou bojovku", kdy jednotlivé týmy plnily různě obtížné úkoly. Byl i táborák, bazén, tanec a . . . Bylo úžasné pozorovat, že se každý snažil dokázat víc, než předpokládal. Nikdo se necítil nepříjemně, že mu něco nešlo.
Všichni byli k sobě navzájem tolerantní, pozorní a každý byl ochoten okamžitě pomoct druhém. Možná to bude znít jako klišé, ale všude byl cítit člověk a sounáležitost.

Poděkování řediteli ing. Viktorovi Hájkovi a
vynikajícímu zázemí pod vedením hlavní koordinátorky Terky Pěchočové
(taky Ivet, Jitky, Borcsi a "nepacienta" Ládi).
   Pokud mohu mluvit za sebe a ve smyslu toho, co jsem slyšel a vycítil, tak to bylo super.
   Neměli byste zůstávat doma se svou nemocí.
Choďte a jezděte mezi lidi, snažte se žít. Takovou možnost máte třeba v CEREBRU, kde se člověk opět učí být. Pomoc po ukončení všech hospitalizací a rehabilitací nabízí prvotně ERGOAKTIV.
Více informací o CEREBRU na www.cerebrum2007.cz a facebooku