NADĚJE NEUMÍRÁ - NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY.

18.04.2024
VYHRAJU!
VYHRAJU!

Jak to šlo, sportoval jsem. Měl jsem rád kolektivní i individuální sporty.
Mezi oblíbené patřilo kolo. Říkám patřilo, protože
cévní mozková příhoda - mrtvice, mi to překazila. Díky ní jsem o sport, jaký jsem uměl doposud, přišel. Zbylo mi jen, dívat se na ty zdravé a říkat, jak bych to dělal, kdybych to ještě uměl. A smutně jsem záviděl.
Přestože jsem si myslel, že víc nepůjde, mýlil jsem se.
Člověk má pořád doufat a bojovat.
V roce 2023 jsem objevil firmu AZUB . Účastnila se pravidelné květnové akce "Albertovský den" -
"Den sportu a pohybu pro osoby po úrazech mozku a cévních mozkových příhodách, pořádaný klinikou rehabilitačního lékařství 1. LF UK a VFN" (Letos 2024 proběhne , dne 15.5.2024 od 12:00 
Spíše ze zvědavosti (co firma nabízí a je-li to vhodné pro pacienty, kteří se na mě s důvěrou obracejí o radu) jsem usedl do tříkolky, a .....
zažil jsem neskutečný pocit, protože jsem poprvé po čtrnácti (14) letech jel samostatně na kole. Ta euforie byla těžko přenosná, ale zřejmě jsem ji dával hodně najevo. Mnoho účastníků akce totiž reagovalo na nadšeného jezdce na tříkolce velmi pozitivně. To hlavní ale je, že firma mi tříkolku zapůjčila. První jízda zanechala obrovský dojem nejen ve mě.
Při mých projížďkách skvěle reaguje i okolí. Nejen cyklistická komunita, ale i ostatní lidé, protože mezi jejich přáteli (často i v rodině)
je dost lidí, kteří by takovou pomůcku přivítali.
Jak význam tříkolky hodnotím, Vám napíšu v dalším článku.

MUDr. Václav Lukáš