Fotografování

12.03.2022
Motivace
Motivace

   Protože jsem se narodil v polovině minulého století, znám "analogové" fotoaparáty na klasický film. K dnešnímu fotografování ale už není nutná fotokomora s veškerým vybavením (zvětšovák, vývojka, ustalovač, ...).
   Současná doba je digitální a vaše cesta k fotografování může být rychlejší. Jestliže člověk udrží "foťák" a zvládne počítač, má cestu otevřenou. Objektů k focení je kolem mnoho. Lidi, zvířata, krajiny. Můžete využívat tzv. makro (Hodně velké detaily květin, různých věcí - divili byste se, co lze objevit).
   Protože programů na dotvoření fotografií je hodně (od základních až po profesionálních, zdarma nebo placených), může být i poměrně jednoduchá cesta ke konečnému cíli. Součástí Windows 10 takový jednoduchý program je. I programy, které jsou zdarma, umožní dostačující úpravy.
   Nedejte se odradit myšlenkou, že třeba nebudou vaše fotky "profesionální" (člověk ale nikdy neví).
Foťte tak, aby to dělalo radost vám. Inspirace a rady můžete najít u profesionálního fotografa pana Jana Rybáře - Amaze.cz, Fotoguru.cz, iFotografování.cz, tel: 602 191 264. 
Je to moc dobré a volně přístupné
Doporučuji "chytit" se jednoho programu, dobře se díky jemu naučit základy. 
Fotografování totiž není o superdrahém foťáku a špičkovém profesionálním programu, ale o dobrém člověku, který má cit. Chce to dívat 
se, pozorovat a přemýšlet.