SPOLUPRACUJÍ S PACIENTY

Různé neziskové organizace ve zdravotnictví a organizace, které mohou pomoci a také se o to snaží.Většina z nich má také své logo na mém titulním obrázku stránek
 

ERGOTERAPIE

24.05.2012 13:31

Co to je ergoterapie? Jednoduše řečeno, cesta k normálnímu ovládání těla, nebo alespoň zvládání s tím, co máme. S potěšením mohu doporučit tyto lidi.

"LIDI" říkám schválně, protože jejich přístup veskrze lidský je a dobrých ergoterapeutů je třeba. Předávám neupravenou nabídku Centra odborné péče ERGO Aktiv. Více informací naleznete na www.ergoaktiv.cz. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat telefonicky (774939169) či e-mailem poradna@ergoaktiv.cz.

luk

 

CEREBRUM2007

Nezisková organizace, jejímž posláním je pomáhat nejen nemocným, ale i pečujícím. Lidem, na jejichž bedrech leží ta největší zátěž - každodenní kontakt s nemocným, jeho problémy a náladami. Praktická pomoc nejen v centru, ale i přímo doma.
DOPORUČUJI
 

Rady a pomoc po mrtvici - ICTUS

"Neziskovka" ICTUS. Sdružení založené pacientem, který úspěšně bojuje se stavem po mozkové příhodě. Je to mladý muž, který se snaží pomáhat všem lidem po mrtvici. Zakladatele této společnosti pana Jana Dohnálka znám osobně. (www.ictus.cz,  mail: ictus@ictus.cz ) 

Doporučuji

 

Web, plný dobrých rad, kontaktů a hlavně pomoci - PRVNÍ KROK

Stránky, jejichž tvůrce znám osobně. Nejprve žena, ing. Zuzana Dobiášová, ředitelka společnosti a mající zároveň velmi cenné mnohaleté zkušenosti v práci s postiženými. Její pravou rukou je právník, JUDr. Josef Horejš,  který Vám také může pomoci v orientaci ve spleti zákonů.

Odkaz je: www.prvnikrok.cz.  Doporučuji. 

 

WWW.OSUDY.CZ , portál pro onkologicky nemocné - rady, informace, duševní podpora.

www.osudy.cz,

 

 

 

SENIOŘI mají také své speciální weby.

Je to pochopitelné, protože věk nad 60 má svá specifika.

Takto hodnotí svoji internetovou (nejen) pomoc sami - "Jedinečný seniorský portál českého internetu. Poradí, pobaví, informuje - se seniorum.cz se neztratíte ani v těch nejrozbouřenějších vodách. Je to váš klidný přístav."

 

Senior Help  Individuální i skupinové společenské a aktivizační služby pro seniory, hrazené objednavatelem. Pomoc nejen pro seniory, ale i jejich rodinu – jsme tady, když vy nemůžete. Široká nabídka služeb v Praze. Např.: individuální lekce i skupinové kurzy trénování paměti, individuální lekce i skupinové lurzy Nordic Walking, pohybové aktivity, individuální pomoc při výběru a instalaci počítače, individuální výuka práce na počítači, doprovody, společnost, úklid, pořádání kulturních, společenských a sportovních akcí, atd.

 

pomoc po poranění mozku - CEREBRUM2007

 Sdružení osob po poranění mozku a jejich rodin podporuje občany
po poranění mozku, jejich rodiny a pečující skrze rehabilitačně rekondiční programy a
pobyty, poradenství, a další činnosti přispívající ke zlepšení péče v České
republice. Spolupráci s touto společností také doporučuji.

CEREBRUM - Sdružení osob po poranění mozku a jejich rodin
Křižíkova 56/75A
186 00 Praha 8
Tel:  +420 226 807 048 
info@cerebrum2007.cz
www.cerebrum2007.cz

 

 

DOMÁCÍ PÉČE - stránky plné konkrétních rad, pokud najdete odvahu, chuť a dostatek lásky, můžete pečovat o svého milovaného člověka i doma. Osobní, téměř nepřetržitý kontakt v domácím prostředí, působí skvěle léčebně. Je již mnoho příkladů, které to potvrzují. Dostal jsem doporučení na tyto stránky: https://www.pecujdoma.cz . Autora sice neznám osobně, ale web je velmi pěkný a olný užitečných rad, návodů a informací.

Alzheimer a projevy demence

Speciální pomoc v případech počínající demence, která může signalizovat nejen počátek nepříjemné nemoci pro pacienta, ale i pro nejbližší. Velmi odbornou pomoc poskytují 

ČESKÁ ALZHEIMEROVSKÁ SPOLEČNOST 

CZECH ALZHEIMER SOCIETY     

NadaČní fond Alzheimerovy nemoci