Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Re: Re: Re: Re: Re: tracheostomie

Datum: 09.03.2019 | Vložil: Jakub

Jedl jsem ještě s tracheotomií hned po probuzení z umělého spánku, dávali mi studený jogurt, který tlumil bolest tracheotomie.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: tracheostomie

Datum: 10.03.2019 | Vložil: Alena Koucká

můj manžel měl 1 února krvácení do mozku 45 let takže ted postupně zkouší polykat jogurty,smetánky.Proto má stále ještě vyživovací kanylu a tracheost.ale dýchá už sám tak uvidím,kdy ji odendají.A rehabilitují s ním levou ruku a nohu do ruky už dostává sílu ..Ale možná že vy jste měl tu klasickou mrtvičku?ne krvácení

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tracheostomie

Datum: 11.03.2019 | Vložil: Jakub

Já měl krvácenídobazálních ganglií.Ruka vzdoruje déle než noha, Bylo mi 38, když se to stalo.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tracheostomie

Datum: 11.03.2019 | Vložil: Alena Koucká

dnes je to týden co teprve rehabilituje takže ho to vyčerpává že hodně když přijdeme za ním pospává.Těším se až mu postupně odendají tracheo a vyživovací kanylu,je hrozné vlastně už 39 dní to je a nemůže normálně mluvit.Chodí za ní,m logppedka učí se polykat a mluvení přes ten balonek.

Posudkova lékařka a vyjádření o mrtvici

Datum: 31.01.2019 | Vložil: Jaroslav Husak

Po mrtvici z nálezem 6x6x4cm. Špatná hybnost levá strana bolesti hlavy nestabilita . Schopen soustavné výdělečně cinosti

Re: Posudkova lékařka a vyjádření o mrtvici

Datum: 06.02.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den.
Zřejmě se ptáte, zda byl Váš zdravotní stav správně posouzen.
S údaji, které mi píšete se nelze dobře vyjádřit.
Vaše sdělení je příliš krátké a bez některých důležitých informací (neurologické vyšetření, ev. dalších odborníků, Vaše profese, vyš. CT, MR, .....). Jste-li s tímto hodnocením nespokojen,doporučuji Vám odvolat se.
dr. Lukáš

mrtvice s ataxií

Datum: 08.01.2019 | Vložil: Tomáš

Dobrý den, mám kamaráda, kterému není ani třicet let a prodělal mrtvici mozečku a středního mozku. Je to už několik měsíců, je v nyní v rehabilitačním zařízení, má porušenou stabilitu a řeč. Prý zkouší chodit v bradlech, ale je to s velkou dopomocí a je nestabilní. Navíc trpí hrozným třesem rukou - ani ne v klidu, ale když chce ruce použít. V řeči se taky lepší, nejdřív mu kvůli špatné artikulaci nebylo vůbec rozumět, teď je to lepší, ale pořád je to pomalé a obtížně artikulované. Dá se odhadnout prognóza? Lepší se např. ten třes rukou? Myslíte, že by třeba mohl časem zvládnout chůzi bez dopomoci s nějakou pomůckou? Děkuji.

Re: mrtvice s ataxií

Datum: 10.01.2019 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den.
Prognózu lze pouze odhadnout. Je ale mladý a po mrtvici je relativně krátce, takže lze doufat, že ledacos zvládne. Zažil jsem lidi i rok v bezvědomí, kteří začali i mluvit. Mozek dokáže ve zlepšování neuvěřitelné věci. Třeba i po více letech se stav zlepšuje. Každý je ale jedinečný.
Je nutné věřit a s nemocným stále udržovat kontakt ("být s ním"). Nenechat ho v tom "průšvihu"samotného. Nepřetržitě jej "zásobovat" podněty. Nejlépe z oblastí, které ho zajímají. Rehabilitace u stavů po mrtvici (cévní mozkové příhodě - CMP) je dlouhodobá, je třeba ale vytrvat. Úprava ale nebývá bohužel stoprocentní a "něco" není jako dřív. Vy se ale ptáte na částečné zlepšení.
A to si myslím nastane.

dr. Lukáš

19 ti leta divka po mrtvici

Datum: 20.10.2018 | Vložil: M.cizkova

Po pul roce spatne videni, chuze a jemna motorika. Pomalu se vse zlepsuje. Obcas nekoordinovane pohyby mozek - mysleni 100%

Re: 19 ti leta divka po mrtvici

Datum: 23.10.2018 | Vložil: dr.lukáš

Dobrý den.
Z příspěvku není jasné, zda se na něco, ev. na co, ptáte. Zlepšování je skvělé.
Potvrzuje to skutečnost, že cévní mozková příhoda se nevyhýbá i lidem pod 20 let. Příčina ale bývá jiná, než u starších.
dr. lukáš

Záznamy: 61 - 70 ze 525
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Přidat nový příspěvek