Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Je to pravda, nebo je to jinak?

Tento příspěvek považuji za podstatný a proto ho dávám sem, kde si ho přečte více lidí.

Je to mnohokrát opakovaná nepravda. Člověk umí víc.
Opět jsem slyšel v jednom rozhlasovém rozhovoru na téma rehabilitace po cévní mozkové příhodě - mrtvici, že, "pokud se něco nezlepší do jednoho roku, naděje na pozdější zlepšení je velmi malá".

NENÍ TO PRAVDA!
Naopak. Pokud člověk vytrvá, cvičí pravidelně a neztrácí naději, tak zlepšení můžete pozorovat i po více letech. Vím to podle sebe, ale i ze zkušenosti jiných pacientů. Tzv. prorůstání a hledání nových nervových spojení může trvat (a většinou trvá) hodně dlouho.
   I zcela zdravému člověku trvá třeba i několik let, než nějakou dovednost vypiluje pravidelným tréninkem. (sport, hraní na hudební nástroj, ...). Nebo snad znáte někoho, kdo by se stal mistrem ve svém oboru ze dne na den.
   Pravda je, že mozek člověka po mrtvici je znevýhodněn a rehabilitace je obtížnější.

MUDr. Václav Lukáš, dr@pomrtvici.cz

 

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Re: CMP v 06 a 08/2013

Datum: 01.02.2020 | Vložil: dr. Lukáš

Nádherný den přeji Honzo.
To, co jste dokázal si zaslouží reakci: "SMEKÁM".
Těm, kteří si Váš příběh přečtou, určitě moc pomůže.
Je dokladem toho, že člověk má stále doufat a pracovat na sobě.
Je tam ale jedna velká podmínka-MUSÍ CHTÍT.
Moc těžko bych chápal, kdyby by po přečtení Vašeho příběhu ještě někdo váhal.
Za Váš příspěvek Vám DĚKUJI.
dr. Václav Lukáš

Re: CMP v 06 a 08/2013

Datum: 03.02.2020 | Vložil: Jakub

Gratuluji, spousta lidí, kteří zůstali pomrtvici ochrnutí Vám může závidět. Znám i jeden případ mrtvice v mladém věku u známého, který neměl žádné postižení a doslova jim z JIPky utekl po svých

Re: Re: CMP v 06 a 08/2013

Datum: 03.02.2020 | Vložil: Honza

No, ochrnutí mi zůstalo, celá pravá strana, ale částečně jsem to rozchodil a rozhýbal. Nejvíc mě asi trápí prsty na ruce, jemná motorika. Pořád s tím bojuji, asi se to nikdy už nevrátí do normálu, ale zvykl jsem si. Je to v podstatě o každodenním cvičení a hlavně protahování, a to až do koce života. Dnes mi volali z nemocnice a zítra nastupuji jako figurant do kurzu pro fyzioterapeuty a ergoterapeuty, kurz Bobath koncept. Bude to o denním cvičení s odborníky, a to potřebuji.

Re: Re: Re: CMP v 06 a 08/2013

Datum: 03.02.2020 | Vložil: Jaub

Nezlobtese, ale to co popisujete není vůbec žádné ochrnutí. Znám dost lidí co by si přáli se zlepšit do Vašeho stavu a takové štěstí nemají.

Re: Re: Re: Re: CMP v 06 a 08/2013

Datum: 03.02.2020 | Vložil: Honza

Jasně, máte pravdu, také jsem mnoho lidí potkal, ať už v nemocnici, na rehabilitacích a hlavně v Hostinném. Takže můžu mluvit o velkém štěstí, že jsem na tom, tak jsem.

Re: Re: Re: Re: Re: CMP v 06 a 08/2013

Datum: 03.02.2020 | Vložil: Jakub

Myslím, že o štěstí může mluvit každý kdo přežil

Re: Re: Re: Re: Re: CMP v 06 a 08/2013

Datum: 07.02.2020 | Vložil: Jakub

Nejhorší je, že příklady lidí co moc postižení nebyli a dostali se z toho jsou dávány těm méně šťastným jako důkaz jejich neschopnosti bojovat.

Re: Re: Re: CMP v 06 a 08/2013

Datum: 05.02.2020 | Vložil: dr. Lukáš

Hezký den Vám přeji Honzo.
"Role" figuranta? No to je skvělé! Když k Vám byl osud tak "relativně dobře nakloněn", tak je fajn, že můžete (a CHCETE) pomáhat dalším, kteří do toho spadli.
p.s. K tomu ochrnutí: Rozlišuje se PLEGIE - úplná nehybnost a PARESA (PARÉZA) - jakákoliv částečná porucha hybnosti - více třeba "Slovník nejčastějších výrazů" na tomto webu - https://www.pomrtvici.cz/slovnicek/
MUDr. Václav Lukáš, dr@pomrtvici.cz

Re: CMP v 06 a 08/2013

Datum: 05.02.2020 | Vložil: Milan

Dobry deň prajem ja sem po mrtvici rok chci se septat ker ležim zdvihnem ruku aj s cinkou ale stanem tak ju nedvihnem ako mam cvičiť dakujem

Re: Re: CMP v 06 a 08/2013

Datum: 05.02.2020 | Vložil: Honza

Dobrý večer Milane, nejlépe by Vám poradil Váš fyzioterapeut, který Vás vyšetří a poradí i se cvičením. Ale myslím si, že bych činku odložil a zkusil to bez ní. Zvedat jen ruku, činka je asi moc velká zátěž. Stále mám na paměti, že se to nesmí přehnat, tedy jak mi stále zdůrazňovali v nemocnici "méně je někdy více". A až to půjde bez ní, tak si pomalu přidávat. Na takovéto cvičení je dobré využít gumové pásy Theraband, mají v zdravotnických pomůckách, jsou různé barvy, které kladou různě velký odpor. Žlutá je nejlehčí. S tím cvičím já.

Záznamy: 51 - 60 ze 644
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Přidat nový příspěvek