Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Re: brneni

Datum: 01.04.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den Zdeňku.
Jste obdivuhodný, že, kromě CMP, zvládáte i dialýzy
Nenapsal jste , jaká to byla příhoda, resp., co všechno způsobila.
Co všechno jste již musel v souvislosti s příhodou zvládnout.
Je možné, že Vaše pocity na levé straně těla jsou "přetrvávající" projevy, které by se mohly časem zmírnit, nebo ustoupit zcela. Ten "ČAS" je individuální. Po mozkové příhodě je mozek citlivější na různé změny (třeba i počasí). Je to sice smutné, ale téměř každý po cévní mozkové příhodě se musí sžít s nějakým problémem (někdo hůř vidí, někdo špatně pohybuje některou částí těla, ...)
dr. Lukáš

Co s tím?

Datum: 01.03.2019 | Vložil: Aneta

Dobrý den, je mi 25 let a jsem rok po mrtvici. Měla jsem ochrnutou pravou ruku, pravý koutek pusy a špatně se mi mluvilo. Cca do 2 měsíců jsem se ze všeho dostala a dnes na mě není nic poznat a všechna vyšetření dopadla na výbornou, pravděpodobně jsem to měla z antikoncepce, kterou jsem začala brát 1,5 měsíce před tím, ale mám problém. Stále mě bolí hlava, mám bolesti pravé ruky a teď se objevili i bolesti pravé nohy, dle vyšetření je noha v pořádku, ale pořád bolí, když chci doma uklidit nebo mám větší výdej energie, tak pak druhý den jsem absolutně k nepouziti a dostávám se z toho třeba i 3 dny. Mám doma 3letého chlapce a prostě to takhle dál nejde. Beru magnesium na doporučení doktora, ale nezdá se mi, že by to mělo nějaké velké zlepšení. Stále beru anopyrin 100mg, rosumop 40mg a euthyrox 100mg na štítnou žlázu. Můžete mi prosím poradit nebo pomoct, jak se z toho dostat? Už to opravdu nejde, děkuji.

Dobrý den Vám přeji.
Hormonální antikoncepce se může podílet i na cévní mozkové příhodě (mrtvici) (https://www.pomrtvici.cz/news/hormonalni-antikoncepce-malo-zname-riziko-mrtvice/).
Jsem rád, že se vše upravilo k normálu, resp. ty obtíže, které popisujete jsou pochopitelně nepříjemné.
Doporučoval bych důkladné interní - endokrinologické vyšetření. Zvláště by měli kolegové zhodnotit současnou léčbu (užívání Rosumopu 40 mg při "nemoci" štítné žlázy). U samotného Rosumopu se bolesti hlavy vyskytují (lékaři by měli zvážit vysazení, či změnu).
Napište mi, jak se to vyvíjí.
dr. Lukáš

Re: Co s tím?

Datum: 03.03.2019 | Vložil: Aneta

Určitě to s tím rosumopem zkusím, ale co s tou extrémní únavou? Potrebuju fungovat normálně, jako před tou mrtvičkou.. Myslíte, že se to někdy vrátí k tomu, co bylo před tím? Před mrtvičkou jsem byla extrémně energetický člověk a teď vůbec ne. Dost mi to začíná ničit život.

Re: Re: Co s tím?

Datum: 04.03.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den.
Na té únavě se také může podílet štítná žláza. Určitě by Vás měl zkontrolovat endokrinolog.
dr. Lukáš

rehabilitace po CMP

Datum: 28.02.2019 | Vložil: Alena Koucká

chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo osobní zkušenost nebo někoho blízkého a prodělal krvácení do mozku,kdy mu zůstala levá ruka a noha nehybná.Jak dlouho vám trvalo po rehabilitaci kdy jste mohli být schopni pohybu děkuji

Re: rehabilitace po CMP

Datum: 28.02.2019 | Vložil: Jakub

Z vlastní zkušenostipo hemoragické cmp jsempo roce začal chodit s holí

Re: Re: rehabilitace po CMP

Datum: 01.03.2019 | Vložil: Alena Koucká

dobrý den a jak dlouho jste musel být v nějakém rehabilitačním zařízení ?

Re: Re: Re: rehabilitace po CMP

Datum: 01.03.2019 | Vložil: Jakub

Byl jsem 6 týdnů na oddělení rehabilitace, víc pojišťovna nezaplatí. Počítejte s tím, že potřebujete dostatek vlastních prostředků na platbu léčby.

Re: Re: Re: Re: rehabilitace po CMP

Datum: 01.03.2019 | Vložil: Jakub

Na rehabilitaci ruky jsem vymyslel rehabilitační robotickou rukavici. Zatím je jen ve fázi výkresů.

Re: Re: Re: Re: Re: rehabilitace po CMP

Datum: 09.05.2019 | Vložil: Marie

A nemohl by jste mi vymyslet něco na rehabilitaci nohy, resp. kotníku? Jsem už dva roky po příhodě a na nepohyblivý kotník nic neexistuje, žádná pomůcka. Potřebovala bych nějaké hejble na domácí rehabilitaci.

Záznamy: 51 - 60 ze 533
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Přidat nový příspěvek