Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Re: Re: Re: CMP

Datum: 10.01.2013 | Vložil: Václav

Hezký den Vám přeji.
Je fajn, že má maminka takovou aktivní náladu. S tím seděním mám radost. Jestliže to bude zvládat, posazujte ji. Třeba na kratší dobu a častěji. Vaše info o zvířecí návštěvě je skvělá. Hlavně se mi líbí maminčina reakce :-). Než se hybnost trochu ustálí, bude to trvat delší dobu. Přechodně (doufám) se mohou objevit i nevhodné stereotypy. S těmi by si ale fyzioterapeut mohl vědět rady.
Mluvil jsem s Mgr. Majzlíkem- psychoterapeutem. Je připraven, že se mu ozvete. Je poměrně blízko-z Frýdku M. - https://www.majzlik-poradna.cz./
luk. Držím palce.

Re: Re: Re: Re: CMP

Datum: 10.01.2013 | Vložil: Gabriela

Děkuji Vám pane doktore,jste strašně hodný,moc nám to pomůže!Hned zítra ráno mu volám! Děkuji Vám ještě jednou a přeji Vám hrozně moc zdravíčka! Pěkný večer.

CMP

Datum: 28.12.2012 | Vložil: Pavel S.

Dobrý den 4.11.2011 mě postihla cévní mozkova příhoda.byl mi zaveden PEG a od této doby nepolykám bohužel vůbec nic ani sliny.je mi 45let a nehodlám se s tímto stavem pokud to jen trochu půjde smířit.Shodil jsem 35kg což je při mé výšce 198cm velmi mnoho momentalmě mám 76kg a to je málo.Chci se zeptat jestli nemáte s takovými následky nějaké zkušenosti.Děkuji

Re: CMP

Datum: 29.12.2012 | Vložil: václav

Dobrý den.
Mozková příhoda bohužel často způsobí trvalé problémy. Ve Vašem případě je to polykání. "PEG" je způsob, jak tuto komplikaci "obejít". Jestliže přesto hubnete, je závada asi v kvalitě podávané stravy. Tento způsob vyživování je dokonce vhodnější, než jiné náhradní způsoby. Doporučuji tedy konzultaci s odborníky na tento druh pomoci. Určitě nejste jedinný. Měli by mít zkušenosti. Zkuste napsat panu Profesorovi do IKEM - Nutriční terapeutka Dana Sasaková – dana.sasakova@ikem.cz, tel.: 261362122.
Prof. MUDr. V. Teplan, DrSc. – vladimir.teplan@ikem.cz, tel.: 26136 3181 . Jsou sice zaměřeni na nemocné s ledvinovými chorobami, ale asi poradí více, než já. Neuspějete-li dostatečně, ozvěte se znovu. Úspěch mě bude zajímat také.

luk

Re: Re: CMP

Datum: 29.12.2012 | Vložil: Pavel S.

Dobrý den děkuji mockrát za tel.čísla,určitě po Novém roce zkusím zavolat či napsat.

těžká mozková příhoda

Datum: 16.12.2012 | Vložil: Veronika H.

Dobrý den pane doktore,
neskutečně Vás obdivujim jak jste toto onemocnění zvládnul, dovolím si říci, že to dokáží "silný" lidi, osobnosti s velkou dávkou štěstí a moc si přeji a modlím se za to aby i náš děda měl takovou to vůli žít.Prosím Vás o váš názor na ceou naši situaci...
Dědovi je 63 let je to sportovec (2x týdně tenis v hale, v létě 3x týdně kolo v zimě 2x za sezonu hory). Má nadváhu 190cm a 105kg ale jeho fizická stránka je na velmi dobré úrovni.Má problémy s tlakem. Včera se mu stala na horách při lyžování yl právě v Italii v alpách a po tom co dojeli na vrcholek sjezdovky si jeho kamarádi všimli, že má velmi nekoordinované pohyby a špatně mluví (řek, že mu neni dobře) okamžitě ho vlekaři svezli dolu na lanovce, kde čekala záchranka.Než mu dali kyslík, ještě lidi kolem sebe poznával - nastal okamžitý převoz do nemocnice Di Bolzano, kde už "blábolil nesmysli". Dneska jsem se tam teprve dovolali a paní doktorka nám řekla, že ho včera museli operovat a momentálně je v komatu.Vím, že je to teprve jeden den,ale případy kdy spadne pacient do komatu nejsou tak běžné a hlavně je to velmi vážne. V úterý se za nim chystáme do italské nemocnice (převoz do ČR nepřipadá v úvahu) kde s nim budeme do soboty. Vím že je velmi těžké takto dělat závěry, moc věříme že naděje umírá poslední,ale jaká je šance na to, že se sám probere z komatu a jak to tak z praxe vidíte co se týče poškození mozku a návratnosti k "normálnímu - částečnímu" životu?
Děkuju moc za vaše zkušenosti, jsme zoufalí z nejistoty,čekání a taky ty neskutečné kilometry co nás dělí jsou pro nás vyčerpávající, strašně se o dědu bojíme a chtěli by jsme aspoň trochu nějak pomoci k tomu aby se k nám vrátil,aby věděl, že tu na něj čekáme a že ho máme rádi.
Děkuju moc Veronika H.

Re: těžká mozková příhoda

Datum: 17.12.2012 | Vložil: václav

Dobrý den Vám přeji Veroniko.
Je dobře, že o něj bylo velmi rychle postaráno. Z Vašeho psaní není zcela jasno, co bylo příčinou a k jak velkému postižení došlo. Příčině by odpovídal druh operačního zákroku. Je velmi pravděpodobné, že v úterý se dozvíte podrobnosti. Zda šlo o krvácení, nebo tzv. ischemii (ta může mít také více příčin). S tím souvisí i současný stav vědomí. Nic neobvyklého. Je dobře, že doposud sportoval. Jeho "vnitřní síla" by měla být na tom skvěle. Jakmile se probere, resp. až budete vědět více, dejte vědět (třeba i na mail). Držím palce.

luk

Re: Re: těžká mozková příhoda

Datum: 17.12.2012 | Vložil: Veronika H.

dneska jsem se dozvěděli, že se děda z komatu sam probudil.Snažili se s ním rehabilotavat,ale marně - nespolupracuje - nerozumí jim (dříve uměl anglicky).Je ochrnutý na celou levou polovinu těla.Dneska v noci za ním jedeme, tedy manželka, a synové já (snacha)musím zůstat s našemi dětli doma, jsou moc malé (1roka 4roky).Někdo mi poradil, že mu máme dát jeho mobilní telefon,aby s námi mohl komunikovat - předpokládám že prává strana 100% funguje a bude moci si sám ze svého telefonu zavolata,ale....(co myslíte vy?)
Rodina s nim bude od úterý do pátečního večera v Itálii, mylsíte si, že by bylo apoň trochu reálně, že by se mohl pak konat převoz do ČR?Někde jsem četla, že je kritické období 30dní, kdy může člověk opět upadnout do komatu, případně zemřít - znamenalo by to že až po této době je možné uvažovat o transportu?
Myslíte si že by bylo dobré aby tam zůstali i o Vánoce a vůbec se tam snažili být celou dobu pobytu a denně ho navštěvovali?Nerada bych cokoli zanedbala
Děkuju moc Veronika H.

Re: Re: Re: těžká mozková příhoda

Datum: 17.12.2012 | Vložil: václav

Dobrý večer paní Veroniko. Pokud je pravák, pravá strana hybná a levá postižená, je pravděpodobné, že bude mít i problémy s řečí. Potom by nebyl schopen aktivně komunikovat i mobilem. Dobrá zpráva je, že se probral z komatu !!!. Kritický bývá cca 4. a 14. den. Pokud je péče dobrá (a zvládnete platbu) nebylo by dobré pospíchat. Je ale pravda, že domácí prostředí dělá divy. Zvláště, chceme-li, aby se rozmluvil (https://www.pomrtvici.cz/news/domaci-prostredi-dela-divy/). Asi bude lepší se domlouvat později, až bude stabilizován. Zatím buďme rádi, že se probral. Uvidíme, co řekne o jeho stavu maželka-babička.
luk

Re: Re: Re: Re: těžká mozková příhoda

Datum: 19.12.2012 | Vložil: Veronika H.

Děkuju moc. Včera mi řikali, že to vypadá že pohyblivá je levá strana a prává je postižena. Doktorka řekla, že maličko reaguje na bolest,ale nepochopila jsem u které strany myslí.Co vím, tak nemluví má ochrnutou pusu (spadlé oba koutky) ale včera mu vyndali tu dýchací trubici a dýchá sám. manžel má pocit, že je poznal, nic méně levou ruku trochu "trochu stistkne pěst) pravá vůbec, hlavou nehýbe, jen otevře oči, když na něj mluví (Táto slyšíš nás, otevři oči, stiskni ruku...) a pak za chvilku zase zavře, jako že na chvilku usne a tak se to včera stále opakovalo dokola.Dneska by ho měli převést z JIP a když by prý nenastal žádný krok zpět (stav by se nezhoršul) mohlo by se uvažovat o převozu koncem tohoto roku do ČR.Já se zeptám, paní doktorka tady v ČR nám řekla, že když si vyjednáme sami, tak by jsme si hohli vybrat, kam ho převezou (jako do jaké nemocnice) kam by jste tady v Praze doporučil?Napadla nás Motol (ale ta je asi spíš onkologická) a pak Vojenská nemocnice či Ikem (kvůli těm cévám) Nebo která by tak byla nejlepší k té mtvičce? Děkuju moc za radu a váš názor.
Veronika

Záznamy: 481 - 490 ze 527
<< 47 | 48 | 49 | 50 | 51 >>

Přidat nový příspěvek