Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Re: rada

Datum: 24.11.2012 | Vložil: Václav

Dobrý den,
tak jsem Vám odpověděl na e-mailovou adresu
veronika_do@volny.cz.
Vrátilo se mi to ale zpět, jako nedoručitelné ? Asi jsem udělal někde chybu.
václav

Re: rada, z Vámi udaného mailu se mi to vrátilo

Datum: 24.11.2012 | Vložil: Václav

Dobrý den,

snažte se maminku "chytit" na cokoliv, co měla ráda, po čem toužila (děti, vnoučata, oblíbené věci, oblíbené písničky, oblíbenou činnost,...) To by jí mohlo "nakopnout"(především sportovní terminologie - omlouvám se, jestli Vám nesedí). Měla by cítit, tušit nějakou perspektivu.("MÍT PRO CO ŽÍT"). A, co nejdříve, přivolat psychologa.
p.s.sám jsem se s depresí potýkal rel. hodně dlouho.. Přesvědčit někoho o smyslupné budoucnosti bývá fuška. Jakmile se člověk "chytí", je to o mnoho lepší.
Držím palce.

luk

Opětovná mrtvice.

Datum: 23.10.2012 | Vložil: Lenka

Dobrý den,pane doktore.
Můj táta měl před pár dny mrtvici.Jaká je pravděpodobnost,že se mrtvice vrátí?Mám hrozný strach,že se to bude opakovat a že se mu jeho stav ještě zhorší.
Děkuji za odpověď.Lenka.

Re: Opětovná mrtvice.

Datum: 23.10.2012 | Vložil: Václav

Dobrý den Vám přeji Lenko.
Velmi podstatné je, z jaké příčiny ta mrtvice vznikla a, jak moc závažná byla. Podle toho pak lze předpokládat, zda je pravděpodobné, že se může zopakovat. Rozhodující je také dosavadní zdravotní stav a přidružené nemoci. To hodně eventuální riziko opakování mozkové příhody ovlivňuje. Průběh onemocnění i úspěšnost dalšího vývoje i rehabilitace je značně individuální . Napište mi podrobnost třeba na mail. (Věk ? Zdravotní stav ? Příčina, rozsah a vývoj ? Ev. výsledky CT ,či MR.).
Václav

frustrace, plac

Datum: 17.08.2012 | Vložil: Dagmar

Dobry den. Maminka (57 let) prodelala pred 3 tydny dve mozkove prihody. Jednu slabsi a za tyden o neco silnejsi. Jsme ve fazi, kdy leva ruka je naprosto nehybna, levou nohou pohne, ale nepostavi se na ni. Porad mluvime o tom, ze rehabilitaci se da hodne zachranit a v jeji snaze ji neustale podporujeme (jsem u ni v nemocnici kazdy den). Uz jsem se smirila s tim, ze bude pohybove omezena naveky veku, nicmene vice me trapi jeji mentalni stav. Zasekava se, casto place, smeje se nevtipnemu a u toho place, je vulgarni a rika, ze jsou na ni vsichni zli.. muj dotaz smeruje k tomu, jakym zpusobem ji mam psychicky podporovat, jak ji povzbuzovat? Mam dojem, ze nic nezabira. Dnes jsem tu od rana a celych 5 hodin s mensimi prestavkami place. Mate s timto stavem zkusenosti a je tu nejaka sance, ze moje maminka bude zase jako driv? Predem moc dekuji za Vasi odpoved.

Re: frustrace, plac

Datum: 17.08.2012 | Vložil: Václav

Dobrý den přeji,
držím palce.
Dvě věci na začátek. Ač se to nezdá, je to velmi krátká doba. A to druhé- příčina té mrtvice je jaká ?
Každá mrtvice, resp. podobný těžký stav, je obrovská zátěž pro organismus a je velmi pravděpodobné, že mozek toho má taky dost. Změny psychiky jsou velmi časté, téměř vždy pravděpodobné. Na Vás je, abyste nesmírně tolerantně snášeli všechny tyto výkyvy. Mělo by se to časem upravovat. Když pro mne přijela záchranka, byl jsem prý neskonale vulgární. Člověk je touto situací zaskočen a NEVÍ, co s tím. Co nejdříve by měl s pacientem začít pracovat i psycholog. Cítí se náhle neschopný, situaci nemá pod kontrolou. To se ale bohužel týká i nejbližších. Ti si zřejmě ještě více uvědomují (rozumově) dramatičnost situace. Nekontrolovatelný pláč, či smích jsou nejspíše projevem poškození mozku. To se ale také asi upraví. Maminka je ještě poměrně mladá. Klidně pište. . . Milující nejbližší to zvládnou.

václav

Tlumící léky při mrtvici

Datum: 21.07.2012 | Vložil: Jana Bernardová

Dobrý den,mám dotaz.Druha 75 ,let mé maminky odvezli do Sokolovské nemocnice z podepřením na mozkovou mrtvičku.Podle prvních informacích nám bylo zděleno ,že se jedná o slabou mrtvičku a bez krvácení .Byl v pořádku mluvil s námi a otáčel se.Je umístěný na Jip. Po dvou dnech jsme se zhrozili stěží vnímal,prý mu daly tlumící léky,že kdyby ho přeložili na normální oddělení,že by ho nemohly hlídat.Je tam plno pacientu.Maminky přítel prý vylézal z postele a strhával si hadičky.Zase sestřičky nemají na Jip tolik pacientu,aby ho neuhlídali.Bojíme se že při takovém věku mu ty léky na utlumení mohou jen ublížit.Prosím o radu zda jsou tyto sedativa uklidňující pro staršího člověka dobrý a jak dlouho je může užívat?V Sokolovské nemocnici ,každý lékař mluví jinak .Jeden lékař zdělí,že chtějí pouď pacienti po mrtvici nejsou ochrnutý,aby co nejdříve chodili,druhá lékařka mu radši dá tlumící léky. Již před rokem nám tam zemřel můj bratr a proto se bojíme,aby se všechno nezhoršovalo.Zatím se stav mích blízkých v této nemocnici zhoršil.Děkuji za odpověď.Jana Bernardová

Re: Tlumící léky při mrtvici

Datum: 22.07.2012 | Vložil: Václav

Dobrý večer Vám přeji.

Obecně se dá říct, že "tlumící léky" spíše přinášejí dobro. Zabrání případnému zranění neklidného pacienta, při tlumení dochází k celkovému snížení energetických nároků. Někdy se také používají při překladu z JIP na běžné odd. Pacienti mohou mít po přestěhování psychické obtíže. Některé "tlumící léky" nejsou "uspávající", ale mají trochu jiné účinky. Spíše by se dalo tedy povědět, že jsou prospěšné. U staršího pacienta by negativní následky mít neměly. U některých starších pacientů se objevuje někdy paradoxně opačný účinek. To znamená, že pacient bývá "čilejší".
Jinak je dobrá zpráva o celkovém stavu pána- druha maminky.
Držím palce.

luk

Re: Re: Tlumící léky při mrtvici

Datum: 22.07.2012 | Vložil: Jana Bernardová

Děkuji za odpověď,věřím Vám a budu věřit,že osud k nám a člověku,kterého máme rádi milostivý a pomůžeme mu se vrátit zpět do života.Jana Bernardová

LDN

Datum: 12.07.2012 | Vložil: Anna

Můj muž je taky po CMP.Ochrnutý na levou stranu.V nemocnici byl 14 dní.Potom ho doktorka chtěla dát na"dolečení"na LDN.Nesouhlasila jsem.Řekla jsem že si ho vezmu domů a začala jsem se na to připravovat.Půjčila jsem si nemocniční postel od charity.Lékař mi napsal poukaz na pleny a podložky,wc křeslo.Manžela jsem dovezla domů.Už je to 14.Při propuštění mi lékařka napsala polohovací postel na ovládání a vozík.Vše už máme doma.Chci jen napsat že se manžel za těch 14 dní co je doma hodně naučil.Věnuju se mu 24 hodin denně.Zeť ho přenese do vany na koupání.Zvykla jsem si a ještě mi zbyde chvilka na pc.
Kdybych doktorku poslechla a dala ho na LDN,myslím že by tam dlouho nepřežil.Nyní už ho posadím na vozík a můžu s ním ven na dvorek nebo na procházku.Je to velmi složité ale člověk si zvykne na všechno.
Nedávejte své blízké po mozkovévé na LDN.Doma jim bude lépe a opravdu se jejich zdravotní stav výrazně zlepší.Tam se jim nikdo intenzívně věnovat nebude,jako vy doma.Mám radost z každého maličkého posunu k lepšímu.Až těď jsem poznala co je to mít opravdu z něčeho radost.
Nevím co mě čeká do budoucna,ale to neřeším,žiji přítomností a snažím se manželovi dát jen to nejlepší.Vyplatí se to.Vidím výsledky mé práce a snahy.

Záznamy: 451 - 460 ze 477
<< 44 | 45 | 46 | 47 | 48 >>

Přidat nový příspěvek