Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Re: Hamzova léčebna Luže-Košumberk

Datum: 25.10.2017 | Vložil: dr.lukáš

Dobrý den.
Moc děkuji za Váš příspěvek. Pochval je mezi lidmi hodně málo.
Tato navíc může pomoct dalším nemocným (jen "mrtvic"- CMP je v ČR zhruba 50 00 ročně. 1/3 během několika dní umírá. Ty 2/3 jsou ti, kteří si o Vaši zkušenosti rádi přečtou.)
Dr. Lukáš

Re: Hamzova léčebna Luže-Košumberk

Datum: 13.11.2017 | Vložil: Martin

Souhlasím. Měli jsme tatínka v Hamzově léčebně v Luži-Košumberku téměř tři měsíce. Tatínek ze začátku jen ležel, nebyl schopen ani sedu. Odcházel s francouzskými holemi. V řeči taky udělal pokrok. Dík patří jak fyzioterapii, tak paní Mgr. Axmannové, která je profesionál se vším všudy, přistupuje k lidem opravdu s laskavostí. Překvapilo mě, když jsem krátce po nástupu tatínka do léčebny dostal od paní Axmannové mail s žádostí o fotografie a podrobné informace ze života našeho tatínka. Na těch informacích a fotkách pak stavěla i logopedickou terapii, takže individuální přístup na maximum.

Re: Hamzova léčebna Luže-Košumberk

Datum: 04.02.2018 | Vložil: Gabriela

Dobrý den, prosím Vás, přispěla Vám pojišťovna něco na tento pobyt pro babičku ??? Děkuji za odpověď

Děda měl po 6 měsících 2 mrtvičku

Datum: 14.09.2017 | Vložil: Tomáš

Dobrý den, můj děda 72 let měl nedávno mrtvičku Stratil pojem o čase třeba když je 16:00 tak říká že je za chvíli 18:00 hodin, má horší motoriku na levou stranu, v levé ruce má minimální cit a nejhorší na tom je to ze říká že mu nic není a že k doktorovi nepůjde a jinak je normální všechno si pamatuje tak mě to vypráví jak bylo dřív atd, vůbec nevím jestli si to uvědomuje že je postižený na levou stranu protože když mu z babou říkáme že co levá ruka jestli dobrý, tak von říká že furt stejný jak dřív a že se to časem spraví. Je možné aby se mu ten cit aspoň trochu vrátil, já třeba vidím snahu kelímek už veme nebo klíče ale nejhorší je že si třeba neuvědomí že mu s tě ruky vypadli a pak je hledá.

Re: Děda měl po 6 měsících 2 mrtvičku

Datum: 25.10.2017 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den.
Hlavně jde o to, zda "mrtvička" je u dědy jedinou příčinou stavu. Mohla proběhnout a tím "odstartovat" - zesílit další projevy nedobře fungujícího mozku. Často se to stává v souvislosti s úrazy hlavy.
Potíže, které popisujete se však bohužel objevují při mozkových příhodách díky horší komunikaci levé a pravé poloviny mozku. Člověk pak jednu stranu vnímá velice špatně, resp. prakticky ji ignoruje. Pak si ani neuvědomuje, že je nemocná, naráží do levých "futer" u dveří, lidi a předměty na levé straně nezaznamenává, jakoby tam nebyli. On tedy ani levostranné postižení nevnímá a může se i divit, že ho na to upozorňujete, a proč se vlastně ptáte na to, jestli je to lepší.
Dr.Lukáš

Mrtvice a váha

Datum: 07.09.2017 | Vložil: Marie

Dobrý den,

moje 70ti letá setra prodělala před měsícem mrtvici na levou polovinu těla.
Hlavně nehýbala rukou,nohou torochu, mluvila, vnímala, jedla. Byla převezena na interní odd. do Nymburka. Vzhledem k její váze (cca 130kg) ji tam sice těžko, ale posadili, Po týdnu byla převezena do LDN Český Brod na následnou rehabilitaci.
Tam po 3 týdnech přestala jíst, téměř i vnímat, pro nespolupráci ji neposazovali, měla proleženiny....Byla akutně převezena na JIP Nymburk,kde nám bylo sděleno, že je její stav vážný-nepracovaly ledviny, kolabovalo srdce, nízký tlak. Tento stav se během tří dnů zlepšil. Dosud je tam - na umělé výživě, nemůže polykat, leží. Ošetřujíjí ji asi jen obracením. Moc nemluví, místy mi připadá, že ani nevnímá. Je to, prosím běžný vývoj?
Je naděje, že se její stav zlepší?
Švagr jí chtěl do domácí péče, ale bylo mu řečeno, že by to nezvládl a tak hledá domov důchodců.
Děkuji vám za odpověď a omlouvám se za neprofesionální popis.
Marie

Re: Mrtvice a váha

Datum: 25.10.2017 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den.
Jakoukoliv nemoc nadváha ztěžuje. I protože někdy je jednou ze spolupříčin nemoci. U mozkové příhody je to o to ztěžující faktor, že nadbytečná hmotnost zhoršuje rehabilitaci a dokonce se kolikrát nepříznivě podílí na vzniku komplikací a jejich léčbě (proleženiny, cukrovka, infekce, ...).
Souhlasím s lékaři, kteří upozornili švagra na obtížnost domácí péče. V článku o LDN (nyní se jim říká "Léčebny následné péče") jsem psal, že
být doma je to nejlepší, ale MUSÍ BÝT ZAJIŠTĚNY I MEDICÍNSKÉ PODMÍNKY. Od Správy sociálního zabezpečení lze získat i finanční pomoc (příspěvek na péči, příspěvky na pomůcky, ...)
Pro rodinu to ale bývá velmi zatěžující a stresující,
Zdravotní stav Vaší sestry není neobvyklý. Naděje na zlepšení stavu je stále.
dr.Lukáš

Otec dostal mrtvici

Datum: 15.08.2017 | Vložil: Zdeněk

Dobrý den otec dostal mrtvici, vůbec nepozná příbuzné kolem sebe, špatně políka, skoro vůbec Nepije, Doctor říkal že 75%mozku odešlo, jak vidí svět vnímá něco děkuji. Má matka a my jeho děti jsme na pokraji sil.

Re: Otec dostal mrtvici

Datum: 06.09.2017 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den.
Podle toho, co píšete a říká pan doktor, je stav velice vážný.
Pokud něco vnímá, tak je to jen jakoby v mlze, zřejmě si ani svůj stav neuvědomuje.
Hůře na tom bývá právě rodina, protože ta si závažnost poškození uvědomuje.
Dr. Lukáš

5 let po mrtvici

Datum: 27.07.2017 | Vložil: Blanka Nova

Dobry den . Jsem postizena na pravou stranu brni me cela pulka tela a necitim nic od pasu dolu , ziji s tim utrpenim celou dobu , je to hodne neprijemne , ale jsem hodne silna osobnost.... driv jsem hodne cestovala a mrtvicka me potkala v Thajsku . Rada bych sla na solarko zda mohu jit . Budte tak laskav pane doktore o odpoved . Dekuji Blanka

Záznamy: 41 - 50 ze 394
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek