Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Re: Funkční elektrostimulace

Datum: 25.04.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den.
Stimulace svalů příznivě podporuje jejich funkčnost do doby, než toho bude člověk schopen sám. Je ale nutné udržovat hybnost - rehabilitovat rozsah pohybu v kloubech tzv. pasivně. Je-li kloub neuvolněný je velmi nepravděpodobné, že by elektrostimulace pomohla.
dr.Lukáš

Re: Re: Funkční elektrostimulace

Datum: 04.05.2019 | Vložil: Jakub

Takže by lzřejmě dobrý nápad vypůjčit si motodlahu a prsty nejdříve intenzivně procvičit, jsou teď volné a pohyblivé v celém rozsahu. Mimochodem pozdravuje Vás pan Dohnálek.

Re: Re: Re: Funkční elektrostimulace

Datum: 24.05.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Hezký den Jakube.
Myslím si, že je to správný postup. Bez toho, aby byly klouby volné, elektrostimulace pomůže velmi těžko.
Proto je nutná tzv. pasivní rehabilitace, která udrží všechny klouby pohyblivé, ale brání taky dalším komplikacím, plynoucím z porušené hybnosti.
Že také zdravím.
dr.Lukáš

Re: Re: Re: Re: Funkční elektrostimulace

Datum: 03.06.2019 | Vložil: Jakub

Tak díky pasivnímu rozcvičení funguje elektrostimulace velmi dobře. Opravdu rozevírá a zavírá prsty.

Re: Re: Re: Re: Re: Funkční elektrostimulace

Datum: 07.06.2019 | Vložil: Jakub

Po několika aplikacích již ruka zůstává otevřená a není zaťatá v pěst.

brneni

Datum: 31.03.2019 | Vložil: zdenek

dobry den.jsem rok po mozkove prihode.chodim na dialyzu trikrat tydne.porad mi brni ta leva strana tela co byla ochrnuta.a konecky prstu hlavne na noze jsou moc citliva.jako by byla na tekla.poradte prosim co stim dekuji.

Re: brneni

Datum: 01.04.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den Zdeňku.
Jste obdivuhodný, že, kromě CMP, zvládáte i dialýzy
Nenapsal jste , jaká to byla příhoda, resp., co všechno způsobila.
Co všechno jste již musel v souvislosti s příhodou zvládnout.
Je možné, že Vaše pocity na levé straně těla jsou "přetrvávající" projevy, které by se mohly časem zmírnit, nebo ustoupit zcela. Ten "ČAS" je individuální. Po mozkové příhodě je mozek citlivější na různé změny (třeba i počasí). Je to sice smutné, ale téměř každý po cévní mozkové příhodě se musí sžít s nějakým problémem (někdo hůř vidí, někdo špatně pohybuje některou částí těla, ...)
dr. Lukáš

Co s tím?

Datum: 01.03.2019 | Vložil: Aneta

Dobrý den, je mi 25 let a jsem rok po mrtvici. Měla jsem ochrnutou pravou ruku, pravý koutek pusy a špatně se mi mluvilo. Cca do 2 měsíců jsem se ze všeho dostala a dnes na mě není nic poznat a všechna vyšetření dopadla na výbornou, pravděpodobně jsem to měla z antikoncepce, kterou jsem začala brát 1,5 měsíce před tím, ale mám problém. Stále mě bolí hlava, mám bolesti pravé ruky a teď se objevili i bolesti pravé nohy, dle vyšetření je noha v pořádku, ale pořád bolí, když chci doma uklidit nebo mám větší výdej energie, tak pak druhý den jsem absolutně k nepouziti a dostávám se z toho třeba i 3 dny. Mám doma 3letého chlapce a prostě to takhle dál nejde. Beru magnesium na doporučení doktora, ale nezdá se mi, že by to mělo nějaké velké zlepšení. Stále beru anopyrin 100mg, rosumop 40mg a euthyrox 100mg na štítnou žlázu. Můžete mi prosím poradit nebo pomoct, jak se z toho dostat? Už to opravdu nejde, děkuji.

Dobrý den Vám přeji.
Hormonální antikoncepce se může podílet i na cévní mozkové příhodě (mrtvici) (https://www.pomrtvici.cz/news/hormonalni-antikoncepce-malo-zname-riziko-mrtvice/).
Jsem rád, že se vše upravilo k normálu, resp. ty obtíže, které popisujete jsou pochopitelně nepříjemné.
Doporučoval bych důkladné interní - endokrinologické vyšetření. Zvláště by měli kolegové zhodnotit současnou léčbu (užívání Rosumopu 40 mg při "nemoci" štítné žlázy). U samotného Rosumopu se bolesti hlavy vyskytují (lékaři by měli zvážit vysazení, či změnu).
Napište mi, jak se to vyvíjí.
dr. Lukáš

Re: Co s tím?

Datum: 03.03.2019 | Vložil: Aneta

Určitě to s tím rosumopem zkusím, ale co s tou extrémní únavou? Potrebuju fungovat normálně, jako před tou mrtvičkou.. Myslíte, že se to někdy vrátí k tomu, co bylo před tím? Před mrtvičkou jsem byla extrémně energetický člověk a teď vůbec ne. Dost mi to začíná ničit život.

Re: Re: Co s tím?

Datum: 04.03.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den.
Na té únavě se také může podílet štítná žláza. Určitě by Vás měl zkontrolovat endokrinolog.
dr. Lukáš

Záznamy: 41 - 50 ze 527
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek