Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Re: Re: Re: Re: Re: sport

Datum: 30.08.2019 | Vložil: Jakub

Zatím se zdá, že ruka se zlepšuje díky elektrostimulaci. Co nejde MUSÍ JÍT

Re: Re: Re: Re: Re: Re: sport

Datum: 13.11.2019 | Vložil: dr. Lukáš

JAKUBE SUPER!

Dr. Lukáš

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sport

Datum: 14.11.2019 | Vložil: Jakub

On je problém,že na veškeré cvičení s běžnými předměty doma je potřeba, aby ruka měla zachovanou alespoň malou hybnost. Tu je potřeba nejprve nějak obnovit. Na to má pomáhat elektrostimulace, která stimuluje nejen prsty, ale také mozek.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sport

Datum: 27.11.2019 | Vložil: Jakub

Určité pohyby fungují, např. dokáži pohnout celou rukou a dokonce i někoho porazit v páce. Prsty dokážu sevřít, takže si i v ruce něco podržím, sám je ovšem stále nerozevřu, to se povede jen občas když se na ruku soustředím, Částečně se mi už do ruky vrátil cit. Stále to není ono, ale nějaký pohyb tam je

bolest hlavy

Datum: 10.06.2019 | Vložil: Matúš S.

Dobry den v 27 som mal CMP kvoli krvenj zrazenine po prepusteni z nemocine ma zacala boliet hlava kazdy den. je to normalne ?

Re: bolest hlavy

Datum: 11.06.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den, Matúš.
Možné to je, ale bolest hlavy normální není. Měl by Vás vyšetřit minimálně praktický lékař, který by měl posoudit nutnost ev. neurologického vyšetření. Bolest je vždy signál, že se něco děje (třeba vysoký tlak, zánět, krvácení,..., ale i třeba nemoc očí a nedostatek tekutin).
Dr. Lukáš

LDN

Datum: 07.06.2019 | Vložil: Lenka

Vážený pane doktore,
chci se zeptat zda je běžná praxe prevést pacieta po mrtvici rovnou z JIP na LDN?
Na JIP byla 3.týdny. Dosti nás to zaskočilo, dokonce nám to ani neřekli a vzkázali nám to po sestřičce.
Čekali jsme přesun na lůžkovu část a rehabilitaci.
Jde toto rozhodnutí ještě zvrátit?
Děkuji moc za odpověď

Re: LDN

Datum: 07.06.2019 | Vložil: Jakub

Vzhledem k tristnímu stavu následné péče je toto celkem běžné. Zkuste nějaké organizace, které takto nemocným pomáhají, kontakty najdete na těchto stránkách.

Re: LDN

Datum: 10.06.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den.
Řekl bych, že to není běžná praxe, skoro až prapodivná (?!).
Mě by to zaskočilo také. Po JIP většinou následuje běžné lůžkové odd. a teprve pak překlad na další (rehabilitační odd., nebo třeba "oddělení následné péče" - podle názvu by se mělo věnovat následné léčebné péči).
Mám obavy že, když zvolili tento postup, nebude jiná varianta možná :-(
Dr. Lukáš

Tatínek nereaguje

Datum: 21.05.2019 | Vložil: Irena 37

Dobrý den,tatínek měl před dvěma měsíci mrtvici,byl ihned převezen do nemocnice a operován,operace se bohužel nezdařila,tlak se nepodařil snížit a sraženina nebyla odstraněna,avšak druhý den byl již při vědomí,komunikoval,ochrnutý na levou stranu,ale relativně v pořádku.Za tři dny se mu bohužel přitížilo a krvácení se opakovalo,tudíž druhá operace,která se sice zdařila,tlak byl snížen a sraženina odsáta,avšak od té době by se tatínek neprobral.Nejakou dobu byl ještě na JIP,poté převezen na ARO,tam zhruba po čtyřech týdnech začal otvírat oči.Nyni je na NIP,kouká,pokud zrovna nespí,ale to je tak vše,nijak nereaguje.Jeste nutno dodat,že CT vyšetření dopadlo špatně,mozek prý je velmi poškozený,doktoři jsou dost skeptičtí,tedy ne všichni,ale většina.Samozrejme se ho různými stimuly a každodenními návštěvami a cvičením snažíme vrátit zpět.Vime také,že pokud cílené nezareaguje,nedá se s ním zatím víc pracovat.Je ještě šance,že se tatínkovi mozek nastartuje?Dokáže nějak zareagovat?Jak dlouho vám trvalo,než jste učinil první pokrok?Jak moc jste měl poškozený mozek vy? Existují nějaká zařízení,kde není podmínkou "cílená reakce"?Jsme velmi zoufalí,ale nikdy to nevzdáme.Jeste nutno dodat,že se teprve zkousi,aby dýchal sám.Podle lékařů je ale teď nejdůležitější,aby zareagoval cíleně,jinak jsou dost strozí.Tatinkovi bude 62 let,měl dobrou fyzickou kondici,byl velmi aktivní a nekuřák.

Záznamy: 41 - 50 ze 574
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek