Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Mozková mrtvice u dědy.

Datum: 28.11.2017 | Vložil: Seara

Dobrý den, je to dva dny co můj děda 80let prodělal mozkovou příhodu(mrtvici) stále se nevím zda je to sraženina nebo krvácení. Má první testy za sebou a stále se nic nenašlo. Děda stále spí. Neotevřel oči. Můj dotaz: Signalizuje něco to že stále spí? Je to normální? Nebo spíš naopak to signalizuje něco špatného. Za jak dlouho se pacienti probudí? Děkuji

Re: Mozková mrtvice u dědy.

Datum: 30.11.2017 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den.
Ve starším věku je je jakékoliv poškození mozku nepříjemné.
I podstatně mladším trvá delší dobu, než se "probudí" a začnou komunikovat. Doba bývá velmi individuální.

Dr. Lukáš

Re: Re: Mozková mrtvice u dědy.

Datum: 02.12.2017 | Vložil: Seara

Dobrý den, teď nám bylo řečeno že děda prodělal mrtvici mozkového kmene. Jestli jsem tomu dobře rozuměla je zasažena ta část mozku která způsobuje to že se člověk probudí. Je tu nějaká naděje že se ještě probudí? Je možné něco jako "obnova" "uzdravení" zasažené části mozku? Děda byl pod lékařským dozorem prakticky ihned po tom co se mu to stalo. Neležel někde x hodin bez pomoci. Je tu nějaká naděje?

Re: Re: Re: Mozková mrtvice u dědy.

Datum: 03.12.2017 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den.
Mozkový kmen je oblast, ve které je nejen "centrum na probuzení". Je poměrně rozsáhlý a je v něm podstatně více důležitých center. I malé poškození může způsobit poměrně velké obtíže. Pokud ale člověk přežije, docela dobře myslí a komunikuje. Alespoň mně se to podařilo (mám ale jiné problémy- dvojité vidění, závratě, ...)
Každý je jiný.
dr. lukáš

Re: Re: Re: Re: Mozková mrtvice u dědy.

Datum: 21.01.2018 | Vložil: Seara

Dobrý den, předem chci moc poděkovat za váš čas a odpovědi. Můj děda se stále neprobudil podle doktorů se ucpala tepna která zásobuje "probouzecí centrum" a to je teď díky tomu mrtvé. Moc tomu nerozumím vždy jsem si myslela že je mozek propojen sítí různých tepen a "žilek". Jak je možné když se ucpe jedna tepna že mozek hned odumře? To není prokrvován více tepnami? Pak další dotaz jak je možné, že je ta část hned mrtvá? Děda byl hned pod lékařským dohledem. Je možné že lékaři něco zanedbali? Když jedeme za dědou, doteď nám jen trochu tiskl ruku nebo jen slabě reagoval. Poslední návštěvu nás skoro nepustil jak nám tiskl ruku. Otáčel hlavu atd. Jen má stále zavřené oči. :-( Jak je možné že takto reaguje když spí? Předem moc děkuji za případné odpovědi.

Manžel dostal mrtvici

Datum: 06.11.2017 | Vložil: Zdena

Dobrý den,
Manžel 58let prodělal mrtvici, má ochrnutou pravou pulku těla a zasaženu řeč. Byl bez pomoci 20 hodin. 14 dní ležel na jip a dnes ho dali na normální pokoj. Nikdo s námi. Nemluví co bude dál zda máme hledat nějaké rehabilitační zařzení. Je stále krmen přes hadičku v nose a ještě doléčuje zápal plic. Nevíme jak mu pomoci a kam se obrátit o radu a jakou péči mu zajistit a kdy. Mužete nám prosím poradit? Manžel je bojovník a věříme že se nevzdá. Děkuji moc za pomoc Zdena Skořepová. Tel. 603818834

Re: Manžel dostal mrtvici

Datum: 30.11.2017 | Vložil: dr. lukáš

S paní Zdenou Skořepovou jsem mluvil telefonem. Manžel se hodně zlepšil.
Pro všechny, kdo čtou tyto řádky:
Jakmile začne člověk vnímat svůj stav, přidružuje se komplikace ve smyslu možných depresivních nálad. Nemocný si uvědomuje, že již není a zřejmě ani nebude tak výkonný jako dřív. Tím je toto období také náročnější pro všechny blízké. Je na nich, jak se jim podaří tyto stavy zvládat. Proto se neostýchejte požádat o pomoc psychologa i pro vás. Byl-li váš blízký OSVČ, NEZAPOMEŇTE VYŘÍDIT odvody a spol.
dr. lukáš

bratr 38 let po CMP

Datum: 27.10.2017 | Vložil: HelaT

Dobrý den, můj bratr mel před pěti dny CMP. Je ochrnuty na pravou polovinu těla a nemůže mluvit. Uz trochu pohnul nohou a ramenem, snazi se mluvit, ale nejde mu to.Je orientovaný a komunikuje. Problém je v tom, ze ma bohužel asi krevní sraženinu někde blízko mozkového kmene a a trombolyza byla neúspěšná. Doktoři se boji do toho nějak zasahovat, aby nepoškodili ještě nějake jiné části mozku. Ma nějakou naději aspoň na nějaké zlepšení? Jsem z toho zoufalá. Děkuji, Hela.

Re: bratr 38 let po CMP

Datum: 12.11.2017 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den.
Poškození v oblasti mozkového kmene je bohužel nepříjemné v tom, že je v něm mnoho velice důležitých center.
Nicméně nic není jen teorie, ale naštěstí život. Záleží hodně na pacientovi, jeho odhodlání a trpělivosti. Život přináší i příjemná překvapení. Jejich příchod v případě CMP však bývá většinou dlouhodobý a pozvolný.
dr.Lukáš

Hamzova léčebna Luže-Košumberk

Datum: 17.10.2017 | Vložil: Marie

Dobrý den, před časem jsem zde četla doporučení na Hamzovu odbornou léčebnu v Luži-Košumberku. Tehdy se nám nedařilo zajistit rehabilitační pobyt v žádných lázních či léčebně pro naši babičku po mrtvici. Byla závislá na dopomoci druhých, těžce pohybově postižená, navíc měla poruchu řeči - afázii tak těžkou, že se nemohla prakticky dorozumět. Zkusili jsme se tedy obrátit na léčebnu a nabídli nám, že babička může být na pavilonu C, který je převážně uzpůsoben pro těžké pacienty. Výhodou je, že jim opravdu hodně pomáhají. Vozí je na procedury, pomáhají jim se vším. Byli jsme moc spokojeni. Nevýhodou je, že tam není vodoléčba. Ale skutečnost je taková, že kvůli inkontinenci a celkové únavě by naše babička stejně vodoléčbu nezvládla. Byli jsme moc spokojeni jak s fyzioterapií, tak s logopedií. Tamní paní logopedka je opravdu skvělá, mohli jsme být přítomni logopedické terapii, abychom viděli, co můžeme s babičkou sami procvičovat. Navíc byla k babičce velmi laskavá a trpělivá. Jsme rádi, že tam naše babička mohla pobýt víc jak dva měsíce, během kterých se její zdraví zlepšilo.

Záznamy: 31 - 40 ze 394
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek