Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Re: Jak travit volny cas

Datum: 06.09.2018 | Vložil: dr.lukáš

Dobrý den.
Zřejmě je smutná z toho, že se stav už moc nezlepšuje.
Zkuste jí najít činnost pro zdravou ruku. Třeba pomoc v kuchyni.
Nejlepší způsob je zapojení do nějakého pacientského spolku. Dostane se mezi podobně nemocné a s nimi může objevit něco, co by jí "pošťouchlo". Také zjistí, co zvládne.
dr.lukáš

Poklesly koutek po CMP

Datum: 12.06.2018 | Vložil: Iva Pěnčíkova

Dobrý den,potřebuji poradit. CMP v březnu t.r. bez následků ztráty hybnosti,s výjimkou mírně pokleslého koutku úst na pravé straně. Lze to odstranit za pomoci cviků? A kam se obrátit? Děkuji za radu.

Re: Poklesly koutek po CMP

Datum: 15.06.2018 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den Vám přeji.
Ano, domnívám se, že cvičení by stav zlepšit mohlo. Spojte se s logopedem (oni jsou schopni specifické cviky poradit) nebo s fyzioterapeutem.
Dobré je "žmoulat" v ústech špunt (snažit se ho rty dostávat z jednoho koutku do druhého), "Převalovat" v ústech vodu. Nafukovat tváře. . . . . Prostě vše, co tvá posiluje. Byla to opravdu CMP? Nebyla to "periferní obrna lícního nervu"?
Dr. Lukáš

Akupunktura

Datum: 11.06.2018 | Vložil: Dian

Dobrý den, včera odvezli tátu (48) s mrtvici. Nemluví, nehýbe pravou stranou těla.Chtěla bych se zeptat zda-li jste se setkal s pacienty,kteří zkoušeli akupunkturu a zda-li se po ní stav zlepšil. Děkuji.

Re: Akupunktura

Datum: 15.06.2018 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den Dian.
Znám takové. Sám jsem byl pacientem, u kterého byla akupunktura použita. Jestli se stav zlepšil přímo díky jí, nemohu stoprocentně prohlásit, ale zlepšil jsem se. Je-li to možné, je potřeba využít vše, co lze. Vše, co by mohlo pomoct.
Dr.Lukáš

Re: Re: Akupunktura

Datum: 18.06.2018 | Vložil: Dian

Děkuji, vyzkoušíme určitě vše. I přes velmi špatné prognózy budeme bojovat a doufat, že se stav alespoň trochu zlepší .

MOZ. MRTVICE

Datum: 12.05.2018 | Vložil: Mirka

Dobrý den, Vloni jsemprodelamoz. Příhodu postižením leve strany, Dnes Chodím oholy, jenrukjestalestejna, jenejakasancerukurpzhybat? Pořád se s timnemohusmirit, život proměn skocil Je mi 53let Děkuji zaodpoved

Re: MOZ. MRTVICE

Datum: 15.06.2018 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den Mirko.
Mě to "trefilo" o něco později - v 56. Ale i to je hodně brzo.
Život mrtvice nabourá, ale neznamená konec.
Rehabilitace je hóóódně dlouhodobá. Ke zlepšení dochází i po několika letech. Nejde o smíření, ale je nutné přizpůsobit se. Zkusit dělat třeba něco nového, nebát se chodit mezi lidi. Dobré je udržovat kontakt s podobně nemocnými.
Dr.Lukáš

Strach, že se to vrátí

Datum: 10.05.2018 | Vložil: Petr

Dobrý den,
jmenuji se Petr, jemi 30 let a před dvěma léty jsem prodělal ischemickou cmp v levém thalamu, která se u mě projevovala ztrátou rovnováhy a rozdvojeným viděním. Cmp bylo podle lékařů způsobeno fenomen ovale v srdci (3cm), které mi asi po dvou měsících ucpali amplatzerovým okludérem. Dnes se snažím sportovat a zlepšil jsem životosprávu, akorát mě stále trápí psychika, hlavně strach, že se mi mrtvice vrátí. Už dva roky s tím denně bojuji. Můžete mi prosím poradit, jak jste se s tímto strachem vyrovnali? Moc děkuji za odpověď, Petr

Re: Strach, že se to vrátí

Datum: 16.05.2018 | Vložil: Vendula

Žít ve strachu musí pro Vás být velmi těžké. Zvážil jste návštěvu psychologa? Mohl by Vám pomoci najít způsob, jak se z pocitu strachu vymanit. Najděte si také čas na to, co Vám dělá radost. Ale to jistě děláte, jak jste psal, že denně sportujete. Tak je to na dobré cestě. Pěkný den! :)

Záznamy: 31 - 40 ze 460
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek