Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Manžell po lehké mrtvičce

Datum: 06.07.2018 | Vložil: Petra

Dobrý den chtěla bych se zeptat manžel měl lehkou mozkovou mrtvici ( neprokrveni části mozku nikoli krvácení ) 29.6.2018 čili cca před týdnem má v uvozovkách pouze potíže s mluvením a obratnosti ruky ale rád by už vyšel na procházku mě se to zdá ještě brzo prosím o radu kdy by mohl vyjít ven z toho sezení doma je protivnej

Re: Manžell po lehké mrtvičce

Datum: 06.09.2018 | Vložil: dr.lukáš

Dobrý den.
Pokud je schopen chodit, tak klidně ven vyražte.
Ta příhoda měla ale určitě nějakou příčinu?
dr.lukáš

Jak travit volny cas

Datum: 16.06.2018 | Vložil: Magda

Dobry den,
moc bych prosila o radu. Tchyne je jiz tretim rokem po mrtvici ochrnuta na jednu stranu (cili jedna ruka a noha nehybna). Hlava se vratila do normalu, ovsem psychicky je na tom naprosto hrozne. A je to cimdal horsi. Nic ji nebavi, na vozik ven odmita, tedy prakticky cely den lezi doma na posteli. Stara se o ni jeji syn s manzelkou, ma doma 3 vnoucata, ale na vsechno rezignuje.
Je nejaky zpusob, jak vratit takoveho cloveka zpet do zivota? Cim by se ji dal smysluplne vyplnit cas? Driv hodne pletla, ale ted s tou jednou rukou nemuze ani to.
Moc dekuji

Re: Jak travit volny cas

Datum: 06.09.2018 | Vložil: dr.lukáš

Dobrý den.
Zřejmě je smutná z toho, že se stav už moc nezlepšuje.
Zkuste jí najít činnost pro zdravou ruku. Třeba pomoc v kuchyni.
Nejlepší způsob je zapojení do nějakého pacientského spolku. Dostane se mezi podobně nemocné a s nimi může objevit něco, co by jí "pošťouchlo". Také zjistí, co zvládne.
dr.lukáš

Poklesly koutek po CMP

Datum: 12.06.2018 | Vložil: Iva Pěnčíkova

Dobrý den,potřebuji poradit. CMP v březnu t.r. bez následků ztráty hybnosti,s výjimkou mírně pokleslého koutku úst na pravé straně. Lze to odstranit za pomoci cviků? A kam se obrátit? Děkuji za radu.

Re: Poklesly koutek po CMP

Datum: 15.06.2018 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den Vám přeji.
Ano, domnívám se, že cvičení by stav zlepšit mohlo. Spojte se s logopedem (oni jsou schopni specifické cviky poradit) nebo s fyzioterapeutem.
Dobré je "žmoulat" v ústech špunt (snažit se ho rty dostávat z jednoho koutku do druhého), "Převalovat" v ústech vodu. Nafukovat tváře. . . . . Prostě vše, co tvá posiluje. Byla to opravdu CMP? Nebyla to "periferní obrna lícního nervu"?
Dr. Lukáš

Akupunktura

Datum: 11.06.2018 | Vložil: Dian

Dobrý den, včera odvezli tátu (48) s mrtvici. Nemluví, nehýbe pravou stranou těla.Chtěla bych se zeptat zda-li jste se setkal s pacienty,kteří zkoušeli akupunkturu a zda-li se po ní stav zlepšil. Děkuji.

Re: Akupunktura

Datum: 15.06.2018 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den Dian.
Znám takové. Sám jsem byl pacientem, u kterého byla akupunktura použita. Jestli se stav zlepšil přímo díky jí, nemohu stoprocentně prohlásit, ale zlepšil jsem se. Je-li to možné, je potřeba využít vše, co lze. Vše, co by mohlo pomoct.
Dr.Lukáš

Re: Re: Akupunktura

Datum: 18.06.2018 | Vložil: Dian

Děkuji, vyzkoušíme určitě vše. I přes velmi špatné prognózy budeme bojovat a doufat, že se stav alespoň trochu zlepší .

MOZ. MRTVICE

Datum: 12.05.2018 | Vložil: Mirka

Dobrý den, Vloni jsemprodelamoz. Příhodu postižením leve strany, Dnes Chodím oholy, jenrukjestalestejna, jenejakasancerukurpzhybat? Pořád se s timnemohusmirit, život proměn skocil Je mi 53let Děkuji zaodpoved

Záznamy: 21 - 30 ze 453
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek