Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Re: Re: Mohou lidé na vozíku, po mrtvici chodit na vycházky

Datum: 24.05.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Moc Vám děkuji za Váš příspěvek, paní Jitko.
Jak píšu trochu výš, maminku by určitě měli vzít ven. Důvody jste popsala krásně, není, co dodávat.
dr. Lukáš

CMP

Datum: 29.04.2019 | Vložil: Martina

Dobrý den, jsem po těžké mrtvici 15.12.2018. Zatím mám stále levou ruku bez pohybu. Absolvovala jsem 3 měsíce rehab. pobyt.Je mi 54 let.Nyní již cvičím doma sama i zrcadlovou terapii.Je šance na rozpohybování ruky?Rameno bolestivé musím nosit ruku v závěsu, což myslím moc nepomáhá rameno zsouvat zpět a ortézu ram. kloubu mít nemohu. již ze závěsu mám bolesti zad.Chodím o jednobodové holi,ale je to velmi náročné .Mám v noze těžkou spasticitu.Jde mi hlavně o pohyb ruky a prstů, jak ještě cvičit doma?Děkuji moc.

Re: CMP

Datum: 06.05.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den Martino.
Šance je.
Když si vzpomenu na vývoj "své mrtvice", tak můj stav po CMP rychlé tempo nenabral-mnoho obtíží přetrvávalo ještě dlouho.
Tím chci říct, že 1 měsíc bývá v rehabilitaci po mozkové příhodě hodně krátká doba. To, co se u mnoha jiných nemocí hodnotí ve dnech a týdnech, je tady mnohem delší. Při cestě ke zlepšení musí být člověk nesmírně vytrvalý a odhodlaný. Jednotlivá zlepšení často přicházejí velmi pozvolna a bývají nepatrná (pro nemocného VELKÁ).
Podle toho, co a jak píšete, mám pocit, že Vám vůle nechybí.
Teď je třeba posilovat to, co jde a cvičit to, co nejde. Ruku a prsty nejlépe vytrénujete tak, že se budete snažit dělat "obyčejné pohyby" (chytat předměty, snažit se s nimi hrát, ...). "Pomůcek" je plný byt, plná kuchyň (tužky, gumičky do vlasů, kolečka, korálky, ...). Na co se podíváte, s tím lze cvičit- hrát si. Nemocnou rukou se snažte kopírovat ruku zdravou (třeba koukejte, jak sbíráte něco se stolu zdravou rukou a pak se pokoušejte o totéž nemocnou rukou). Bude to dřina, ale zlepší se to. Věřte.

dr.Lukáš

Re: CMP

Datum: 18.05.2019 | Vložil: Jakub

Ruka je komplikovaný orgán, proto její uzdravení trvá nejdéle. Já mám i po 2 letech od CMP stále problém s rozevřením prstů. Vypadá to jako by byly popletené signály Když se snažím rozevírat,tak mačkámUž jsem měl půjčenou i motodlahu, která zlepšila hybnost prstů a zápěstí, nyní jsem si pořídil funkční elektrostimulaci.

Jak rozdýchat po CMP

Datum: 26.04.2019 | Vložil: Alena

Dobrý den, jak se po CMP dá rozdýchat a upravit polykání..Pravá noha a ruka obnovili funkčnost, ale zaintubování se podepsalo na dýchání, přítel má trachiostomii.
Děkuji.

Re: Jak rozdýchat po CMP

Datum: 26.04.2019 | Vložil: Jakub

Jsou na to cviky, také jsem je musel absolvovat. Možná by to chtělo pracoviště, kde se weaningem zabývají

Re: Re: Jak rozdýchat po CMP

Datum: 06.05.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den.
Moc Vám děkuji za Vaši odpověď, protože vlastní zkušenost je nejcennější.
Dr.Lukáš

Re: Re: Jak rozdýchat po CMP

Datum: 07.05.2019 | Vložil: Alena

Děkuji za odpověď a poprosím jestli takové pracoviště znáte.
Alena

Re: Re: Re: Jak rozdýchat po CMP

Datum: 08.05.2019 | Vložil: Jakub

Z vlastní zkušenosti např.nestátní zdravotnické zářízení Etoile v areálu vinohradské nemocnice, které zde provozuje následnou intenzivní péči a provádějí také weaning:
www.etoilecz.cz

Re: Jak rozdýchat po CMP

Datum: 06.05.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Hezký den.
Děkuji za odpověď Jakubovi.
Tracheostomii jsem neměl, ale domnívám se, že dokud ji bude mít, s dýcháním to nebude stoprocentní. Teď by měli hlavně poradit a pomoct lékaři, kteří o tracheostomii pečují (ARO, ORL,...)
dr.Lukáš

Záznamy: 21 - 30 ze 525
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek