Když objevím něco zajímavého nebo se seznámím s něčím (někým) dobrým, dám Vám vědět.

Některé organizace pracují celorepublikově. Většina zařízení je však přímo vázána na určitý region. Budu se snažit Vám usnadnit hledání a tápání a kontakty na konkrétní subjekty tak vyhledávat se zaměřením na jednotlivé oblasti. Nejvíc se soustředím na pátrání po pomoci lékařské, rehabilitační, fyzioterapeutické, psychologické,.... Každý obor má své podobory. Jejich"podřízenost" však není významová, ale pouze organizační. Nelze je vyjmenovat všechny.

Objevím-li nějakou zajímavou firmu, která je ochotna pomáhat, či pomáhá, uvedu ji rovněž.

luk

Zlepšení KOMUNIKACE

Velkou překážkou pro úspěšnost rehabilitace bývá porucha komunikace.

Vše, co s tím souvisí, tedy poruchy paměti, orientace, mluvení, koncentrace, velice dobře a moderní účinnou metodou rehabilituje  Mgr Eva Corkery.
Veškeré informace, včetně kontaktu lze nalézt na webu www.rozvojuceni.cz.

 

REHABILITACE a další POMOC - Většinu jsem buď osobně zažil, nebo znám jejich představitele.

 

Zdravotnické a kompenzační pomůcky MEYRA

 Produkty firmy MEYRA  jsou nezbytnými společníky  osob se zdravotním postižením nebo sníženou pohyblivostí, pomáhají jim  překonávat drobné i větší překážky, jimž čelí v každodenním životě.
 Díky široké nabídce vozíků , rehabilitačních pomůcek  a dalších specifických pomůcek v  různých oblastech, se cíle stávají dosažitelnými a každodenní aktivity jednoduššími, ať už v domácím prostředí, venku, při rehabilitacích nebo při  sportu.
Díky pobočkám < po celé České republice je zaručen servis všech nabízených produktů. 

luk

 

ERGOTERAPIE

Doporučuji Centrum odborné péče pro osoby po poškození mozku

Více informací naleznete na www.ergoaktiv.cz. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat telefonicky (774939169) či e-mailem veronika,slepickova@ergoaktiv.cz poradna@ergoaktiv.cz.

Osobně jsem je poznal a vřele je doporučuji. Na stránkách je možno najít i mnoho dobrých pomůcek a rad. Moc příjemné prostředí.

luk

 

    LOGOPEDIE

Mnoho lidí má, nejen pomrtvici, ale i v rámci nějakého poškození mozku, potíže s mluvením, vyjádřením toho co si myslí, zkrátka komunikací. Proto přidávám kontakt na oficiální stránky Asociace klinických logopedů ČR , kde můžete najít pomoc i podle bydliště.


Web, plný dobrých rad, kontaktů a hlavně pomoci - PRVNÍ KROK

Stránky, jejichž tvůrce znám osobně. Nejprve žena, ing. Zuzana Dobiášová, ředitelka společnosti a mající zároveň velmi cenné mnohaleté zkušenosti v práci s postiženými. Její pravou rukou je právník, JUDr. Josef Horejš,  který Vám také může pomoci v orientaci ve spleti zákonů.

I skvělá videa z práce různých zdravotnických neziskovek. Odkaz je: www.prvnikrok.cz.  Doporučuji. 


Chcete pracovat? Něco si vydělat?
Po cévní mozkové příhodě (mrtvici) je naštěstí velká skupina lidí (30 000 + 30 000 DALŠÍCH ROČNĚ), kteří by se rádi nějakým způsobem zapojili do života tak, aby jim to přineslo i nějaké peníze. Do nezáviděníhodné situace omezení schopností, či ztráty předchozího zaměstnání se bohužel můžete dostat i v souvislosti s jinými nemocemi (i úrazy).
Proto přidám do sekce "odkazy, užitečné weby " spojení na portál, kde byste mohli najít pomoc - https://www.profesia.cz/kariera-v-kostce/moje-zivotni-situace/zdravotni-postizeni/

 

WWW.OSUDY.CZ , portál pro onkologicky nemocné - rady, informace, duševní podpora.

www.osudy.cz, Jejich zakladatel a provozovatel ing. Jan Nachtigal je úžasný bojovník.

 

SENIOŘI mají také své speciální weby.

Je to pochopitelné, protože věk nad 60 má svá specifika. Být seniorem není jednoduché. Nové často nestíhá. Je-li nemocen, je to o to těžší. 

Takto hodnotí svoji internetovou (nejen) pomoc sami - "Jedinečný seniorský portál českého internetu. Poradí, pobaví, informuje - se seniorum.cz se neztratíte ani v těch nejrozbouřenějších vodách. Je to váš klidný přístav."

 

Senior Help  Individuální i skupinové společenské a aktivizační služby pro seniory, hrazené objednavatelem. Pomoc nejen pro seniory, ale i jejich rodinu – jsme tady, když vy nemůžete. Široká nabídka služeb v Praze. Např.: individuální lekce i skupinové kurzy trénování paměti, individuální lekce i skupinové lurzy Nordic Walking, pohybové aktivity, individuální pomoc při výběru a instalaci počítače, individuální výuka práce na počítači, doprovody, společnost, úklid, pořádání kulturních, společenských a sportovních akcí, atd.

 

Vojtova metoda

  Československá rehabilitační společnost Dr.Vojty
Ortenovo nám. 37
170 00, Praha 7

 
IČO: 16188004
Tef/fax: +420 220877001
e-mail: info@vojtovaspolecnost.cz

Aktivní pomoc po mrtvici - ICTUS

"Neziskovka" ICTUS. Sdružení založené pacientem, který úspěšně bojuje se stavem po mozkové příhodě. Je to mladý muž, který se snaží pomáhat všem lidem po mrtvici. Zakladatele této společnosti pana Jana Dohnálka znám osobně. (www.ictus.cz,  mail: ictus@ictus.cz ) 

Doporučuji

 

DOMÁCÍ PÉČE - stránky plné konkrétních rad, pokud najdete odvahu, chuť a dostatek lásky, můžete pečovat o svého milovaného člověka i doma. Osobní, téměř nepřetržitý kontakt v domácím prostředí, působí skvěle léčebně. Je již mnoho příkladů, které to potvrzují. Dostal jsem doporučení na tyto stránky: https://www.pecujdoma.cz . Autora sice neznám osobně, ale web je velmi pěkný a plný užitečných rad, návodů a informací.

 

Alzheimer a projevy demence

Speciální pomoc v případech počínající demence, která může signalizovat nejen počátek nepříjemné nemoci pro pacienta, ale i pro nejbližší. Velmi odbornou pomoc poskytují 

ČESKÁ ALZHEIMEROVSKÁ SPOLEČNOST 

CZECH ALZHEIMER SOCIETY     

 NadaČní fond Alzheimerovy nemoci

 

Více zde: https://www.pomrtvici.cz/kniha-navstev/

RADY A INFORMACE všeobecné - ZÁCHRANNÝ KRUH

 https://www.zachranny-kruh.cz/pomoc_zachrana_zivota/tisnova_volani.html https://www.zachranny-kruh.cz/pomoc_zachrana_zivota/tisnova_volani.html