Z plného zdraví INVALIDA

17.07.2012 13:42

Vypůjčil jsem si název příspěvku mého kolegy a kamaráda. Titulek ze života. Nemoc přichází NÁHLE a NEČEKANĚ. Zaskočí nás. Tolik jsme toho chtěli udělat. Tolik jsme toho udělat nestačili. Nezáleží na věku. Nikdo to nechtěl. Každý má sny. Někdo roní slzy u Angeliky a sní o mužném ochránci a velké lásce. Většinou ženy. My muži se snažíme, aby to dopadlo vše dobře. A někdy zapomínáme, že bychom měli především pečovat o sebe.  Je krásná hádanka, dotaz pro život:

Je-li např. v letadle vydán pokyn "nasaďte si kyslíkové masky!!! ". Nasadíme ji nejdříve sobě, nebo svému dítěti vedle sebe ? . . .

No přece nejdříve si ji nasadíte Vy, protože jen tak můžete pomoci svému dítěti. Budete-li zdrávi a především živi.  Mámy, tátové, babičky a dědové... pečujte o sebe preventivně, abyste se nestali "z plného zdraví INVALIDY". Svým pacientům jsem říkával:" Lepší je starat se o vnoučata, než aby se starala ona o nás a o své rodiče !!!" Je nádhera být aktivní i ve stáří. I na podzim může svítit slunce. Nemusí být jen plískanice.

 

luk