V A R O V Á N Í před neschválenými léky. IVERMEKTIN.

07.03.2021 15:06
MOHOU BÝT ZDRAVÍ ŠKODLIVÉ, AŽ NEBEZPEČNÉ.

Předseda vlády pan Babiš se chlubil, že zajistil lék na COVID 19. Údajně to stálo 15 miliónů.
   Dost jsem se lekl, že kompetentní vládní úředníci opět podlehnou tlaku předsedy vlády a přestože není tento lék k použití doporučován, opět prosadí své tím, že donutí resort zdravotnictví povolení udělit.
   MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ Jan Blatný v "Otázkách Václava Moravce" řekl, že tento nákup Ministerstvo zdravotnictví neprovedlo.
   Také se pan ministr se m.j. vyjádřil: "Experimentální lék ivermektin, který se zvažuje jako možný lék na covid-19, není možné používat plošně.  Já bych si ivermektin nevzal, pokud ano, budu ho používat podle protokolu jako lék, který je ‚off label‘. Může být spojen s poškozením jater, ledvin, je třeba ho jako jiné experimentální léky používat opatrně, není možné ho podávat všem".
Aby to bylo jasné a srozumitelné-
   Pouze na zodpovědnost podávajícího lékaře a pod hrozbou možných nebezpečných komplikací.
   Rozhodně by si ten lék neměli kupovat a aplikovat laici.

   Ministr zdravotnictví mluvil především jako lékař. To mě hodně uklidnilo, protože mohu doufat, že se nejen vakcinace nezalekne politických zájmů a že jako prioritní zvítězí bezpečí lidského zdraví.
                                                          S  N  A  D

Pan ministr taky mluvil o dalších možných vakcínách a lécích. Varoval pochopitelně před užíváním neprověřených léků. Zmínil se taky o tolik diskutovaném Sputniku V. Pokud vše proběhne standardně, lze očekávat výsledek procesu schvalování v průběhu "spíše týdnů nebo kratších měsíců, ..... určitě ne v dubnu 2021" 
MUDr. Václav Lukáš