STROP, nebo STOP ? ZHROUCENÍ SVĚTA.

19.07.2012 12:22

Přijde ta chvíle. Bezmocně zíráte na bílý strop. Nevíte, co, ale hlavně PROČ se to stalo. Co bude dál?!? Stopka, či zastávka? Jednalo-li by se o definitivní zastávku, asi byste už neměl šanci koukat na strop a takto přemýšlet. Dále mluvím sice převážně v první osobě, ale tak přemýšlejí všichni, kterým „se zhroutí svět“. Skoro čímkoliv.(díky překlepu jsem původně napsal“ZHROTÍ“, což možná lépe vystihuje celou situaci). Píšu to pro všechny. Nemocné i pečující. I zdravotníci mohou číst.

   Ale protože jsem přežil, je třeba toho využít. Dělat, co se dá. Proč jsem to zvládl? Zřejmě to tak mělo být. Jsem buď silný, nebo jsem ještě něčím potřeba.

   To „třeba“ ještě není zcela jasné. Proč jsem překonal to nejhorší ? Většina za to nejtěžší považuje okamžik boje s trvalým odchodem. Ten je rozhodující. NICMÉNĚ .To důležité ale teprve následuje. Mnohokrát jsem slyšel, že: „ Je lepší umřít ve stoje, nežli přežívat vkleče“.  To si mohou říkat ti, co jsou zdraví. Význam chápu více v ouvislosti s "CARPE DIEM", "žít každým okamžikem". Kdo se ocitnul „na kolenou“ nejprve sní o opětovném stání. Toto pořekadlo nebere. Poté ale přichází většinou smíření s „jiným pobytem“. Tedy přizpůsobení se. Žít „jinak“.

Je pár lidí, kterým se podaří opět vstát. Těch je ale menšina. Více zůstává těch hledajících. Hledajících místo na slunci, kde by byli tolerováni, kde by byli užiteční a spousta dalších otázek. Úspěšné praktické zodpovězení těchto a ostatních otazníků pomáhá překonávat tento nepříjemný životní okamžik. 

  Podělte se o zkušenosti, pomůžete tak ostatním. Držím palce.

 

václav