Dobré knihy

13.09.2014 13:45

Knih dnes vychází mnoho. Různých žánrů, i kvality. Jednotlivec není schopen se v tom množství orientovat. Má svá oblíbená vydavatelství a své autory. Je to u všeho. Např., jak to bylo přehledné, když jsme měli pár zpěváků a skupin a pak dobrodružně získávali interprety ze zahraničí.

Proto vás chci upozornit na jedno nenápadné, ale o to (myslím) kvalitnější vydavatelství, které se čelem obrací ke všemu, co je blízké dobrému životu.

Nakladatelství Cintamani sice nezaplavuje knižní nabídku trháky pro širokou veřejnost. Když ale něco vydají, většinou to stojí za to. Ne náhodou při recenzi na jednu, u nich vydanou knihu, citovali E. M. Forstera: 'Kniha je zrcadlo. Když do ní zírá osel, nemůžeme čekat, že z ní vykoukne apoštol'. Ve své recenzi pak pokračovali: 'E. M. Forster to možná trochu přehnal, ale citát poukazuje na pravdu, která je v přesně té knize, kterou lidé čtou: vidíš jenom to, co jsi sám.' ( E.M.F. byl anglický spisovatel, který se narodil koncem devatenáctého a zemřel v 70. letech století dvacátého - moje pozn.).

Existují i přísloví, která vyjadřují totéž. Například to o "házení perel sviním". Nebo: "Komu není 'shůra' dáno, v apatyce nekoupí".

Možná se to někoho dotkne. Myslím, že ale zase jen těch, kteří 'nejsou schopni v lékárně kvalitního nákupu'.

O tom se ale příliš rozšiřovat nechci. Chci jen upozornit na novou publikaci a na předchozí vydavatelské počiny tohoto nakladatelství. Můžete se přihlásit i k posílání pěkných citátů a informací, nebo získat informace o té nové knize - https://www.cintamani.cz/vitale/NaNule.html

 

luk