Dělejte, co chcete.

25.08.2012 20:02

 

Nechci Vás k něčemu navádět. K nějaké anarchii.

Už je to poměrně dlouho, co jsem poprvé četl knihu německého autora Kirschnera: "Bible egoistů". Název je to přinejmenším zvláštní. Nabádá snad k ignorování druhých - "jít si tvrdě za svým cílem"?.

Nikoliv. Hned v úvodu se píše o tom, že pouze malé procento lidí (asi 10%) je schopno dělat to, co uzná za vhodné. Naprostá většina (asi 80%) je "masa", dav. Psychiatři a psychologové tvrdí, že inteligence davu je nižší než jednotlivce. Asi proto je lépepřipraven nechat se přesvědčit a být zmanipulována k čemukoliv a kýmkoliv. Další, malá "ovládací" skupinka, je velice schopná. Umí přesvědčit "masu" o tom, že "kráva je fialová", jídlo v "mekáči" je zdravé, ovoce dokáže být "ovocnější". A mnoho dalších nesmyslů. První skupina (nezávislých) si nic nakukat nenechá a řídí se podle sebe. Z "masy" jde naopak mnohdy zloba a závist. Domnívám se, že i proto, že jsou smutní hlavně z toho, že nemají dost sil, aby mysleli samostatně a vzepřeli se tak "diktátu".  Stávají se tak (z různých příčin) oběťmi názorového systému. Ten jim řídí život.

Přeji Vám mnoho sil k tomu, abyste se alespoň na chvíli stali součástí skupiny "nezávislých". Rehabilitujte navzdory prohlášením většiny, vč. vědátorů, že mozková činnost se nedá cvičit a r ehabilitovat .

Nenechte se zviklat a BUĎTE TRPĚLIVÍ.

luk