Rychlá orientace a ev. odkazy na podrobnější články. Stránka, která by Vám měla pomoci. Nejdříve jsou odpovědi na Vaše dotazy, mé odpovědi a reakce na ně. Pod nimi jsou zpracovány "nejčastější dotazy".

 

        P R V N Í   P O M O C    volejte    1 5 5

Některé problémy a životní situace, dotazy a tedy i odpovědi se budou zřejmě opakovat . Stejně, jako se točí ten neustálý kolotoč nepříjemných událostí a jejich zvládání. Budu reagovat i na Vaše problémy, komplikace a budu zařazovat i to, co se mi zdá důležité.

 Vytvořil jsem i tuto stránku.    

Web, který by vám mohl také hodně pomoci se orientovat v ostatních krizových situacích:                                                                                  https://www.zachranny-kruh.cz/pomoc_zachrana_zivota/tisnova_volani.html

    A co další otázky?    

Odpověď buď naleznete v nějakém z mých článků, nebo se přímo zeptejte. Buď mailem, nebo veřejně v diskuzi.

Níže najdete nejen odpovědi na nejčastější otázky, ale i možnost se rovnou zeptat, nebo něco dodat. Píšu-li v mužském rodě (pacient, nemocný, apod.), je to kvůli jednoduchosti textu. Ženy nejsou pochopitelně těchto strastiplných příhod ušetřeny. Časté dotazy jsou pod jednotlivými otázkami a odpovědmi.

 

luk

 

Co Vás zajímá ?

Rozumi nebo slisime clovek po mrtvici prave strane mozku?

Datum: 21.10.2020 | Vložil: Petr s

Mam dotaz prosim vas muj tatinek 59 je po mrtvici prave casti mozku .otazka zni slisime kdiz na neho mluvim ?nekdy mi pri ze ano ale ejsem si jisti .stalo se to 19.10.2020 tu je muj email samkopetr@gmail.com moc dekuji za odpoved

Ochrnuti

Datum: 26.07.2020 | Vložil: Vera

Maminka 77ler před týdnem prodělala mozkovou příhodu, záchranka u ní byla do 15 minut, v nemocnici do 40min...presto ji prý nemohli podat kontrastní látku je síly diabetiky, kardiak, parrnteralni výživa, bere varfarinu. Je na půl ochrnuta, špatně dýchá. Mluvení jde pomalu ale jde. Zatím nerehabilituje a chtějí ji přesunout jinam, nyní leží ba neurologie Kdy začít s rehabilitaci a jak, v nemocnici není zájem.... Zajímá je kam jo umístím, přemýšlím že si ji raději vezmu domu. Takže jak bych s ní mohla cvičit já, chodim za ní každý den.... Půl těla má jako hadrova panenka.

brnění jazyka a rtů + pulzace a hučení v mozku

Datum: 01.02.2020 | Vložil: Marie

Dobrý večer, pane doktore.
Již několik let mně hučí a pulzuje v mozku, navíc před dvěma lety se mi k tomuto nepříjemnému stavu přidalo brnění a pachutě na jazyku.
V podstatě si ani na okamžik neodpočinu.
Během asi pěti let jsem prodělala několik atak s nevolností, třesem, motáním hlavy a abnormálním krevním tlakem. Všechno se odehrálo vždy neplánovaně a velice rychle. Poslední hodnoty tlaku byly 260 na 129.
Při zavolání rychlé služby se mnou bylo jednáno jako s neurotičkou a nebylo mně nybídnuto žádné lékařské vyšetření.
Tak jsem prostě přastala k lékařům chodit a již dva roky se snažím situaci zvládat bez těch trapných komentářů.
Ale je mi jasné, že tento stav není v pohodě.
Můžete se prosím k mému problému nějak vyjádřit?
Děkuji
Marie

Po mrtvici

Datum: 18.06.2019 | Vložil: Inka Dankova

Již jsem vám psala 2x a děkuji za odpovědi jsem stále ve spojení s paní docela.Filipovou a sestra mi podle příznaků zjistila že se pravděpodobně jedná o centrální obrnu Byla jsem s tím na neurologii a paní docela.mi doporučila abych si šla lehnout na nějaký čas na LDN kde by popř.pOzorovali můj záchvat a zjistili jak se podrobně děje mám teď ještě 2 vyšetření a pak konsilium na na neuroLogii v MOtole tak zatím nevím co udělám na LDN se mi nechce jsem normálně chodící ale bydlím sama a mám z těch záchvatu hrůzu nikdo mi není schopen říci proč se mi to děje v internetu je napsANO ZE TO ZPUSOBUJE LEZE KTER Tam po mrtvici zustAla je to možné a CIM SE TO D LECIT PROMINTE ZLOBI ME TELEFON INKa

Po mrtvici

Datum: 16.06.2019 | Vložil: Inka dánkova

Psala jsem vám již začátkem roku ale to jsem neměla takové problémy v lednu jsem měla potíže s pohybem pak byl klid ale nyní květen červen mám záchvaty cca po týdnu a to že se přestanu pohybovat slinták pokouší si vždy jazyk kolem na zemi krev počítám se a nějakou dobu mi trvá než se vzpamatují pak se pomalu dostanu do normálu zvolna se postavím a začnu se pohybovat předtím nepohnul ani prstem pak jsem schopná po sobě i uklidit moje neuroložka docent Filipová má poslala do Motola kde mi udělali EEG a CT a nic.Jsem rok a půl po mrtvici ložisko mám na koření na mozku do michy tyto záchvaty jsem měla během 14 dnů 4x přicházejí naprosto nečekaně a děsí mě teď mě čekají ještě sono krkavice a magnetická rezonance mozku ale nikdo mi není schopen nic říci během těchto stavů jsem bdělá a vše si uvědomuji hůř se mi dýchá při posledním záchvatu v koupelně kde jsem ležela zkroucená mě strašně bolela práva uměla kyčel. Co mám dělat pane doktore moc vás prosím jsem zoufalá. Dekuji

Re: Po mrtvici

Datum: 17.06.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den.
Domnívám se, že nejdůležitější je, že jste ve sledování paní dr. neuroložky a Motolské nemocnice.
Doporučuji spojit se s paní docentkou Filipovou. Vylíčit jí ty stavy, protože léky by je měly utlumit.
dr.Lukáš

Lekari

Datum: 01.06.2019 | Vložil: Inka Dankova

Jsem rok a něco po mozkové mrtvici bohužel jsem šla do nemocnice po 3 dnech a tak bylo moje léčení také dlouhodobější zajímala by mě jedna věc otec mamky na mrtvici po 6ti letech lezení zemřel setra prodělala mrtvici před 3 roky já před rokem a mamka před 1/2 rokem bohudiky nikdo z nás nezůstal ležák a jsme schopné se i nadale starat se samy o sebe je možné že máme tuto nemoc zakódovanou v genech že je dědicna ?
Další je že po roce jsem měla atak podobný prvním příznakům v noci jsem ochrnula na celé tělo tu dobu jsem byla u mamky v Benešově dostala jsem se hned do nemocnice podezření na další mrtvici se nepotvrdilo a chování na neurologii od lékaře bylo hrozně měla jsem pocit že jsem hypochondr a obtěžují to jen taková připomínka takže všem držím pěsti a přeji hodně zdraví měla bych jít na operaci s hlasivkami a bojím se narkózy zdravim

Re: Lekari

Datum: 17.06.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den.
Pokud je vyšetření v normě, je běžné, že má člověk "divné" pocity.
Na druhou stranu je ale dobré, že v normě je.
Mrtvice se jmenuje "Cévní mozková příhoda" (CMP). Tzn, že souvisí se stavem cév, resp. oběhového systému. U jeho nemocí byla dědičnost prokázána a proto by měli při jejich výskytu v rodině i zdraví lidé dodržovat preventivní opatření.
dr. Lukáš

přítel po mrtvici sám nedýchá

Datum: 26.04.2019 | Vložil: Alena

Dobrý den, přítel 67 roků, před měsícem akutní mozková příhoda, záchranka do půl hodiny, pravostranné ochrnutí,umělý spánek. probral se, reagoval,zkoušel sám dýchat, ale dostal zánět plic(údajně) od té doby na plicní vetilaci. Nyní v Surgalu v Brně. Opakují se ataky neklidu, vytrhávání dýchadla s naprostou apatií. Jak z toho ven..jak rehabilitovat a kde..

Re: přítel po mrtvici sám nedýchá

Datum: 12.06.2019 | Vložil: dr. Lukáš

Dobrý den.
Paní Aleno,
současný stav závisí především na příteli, schopnosti jeho těla se s tím vyrovnat. Za vydatné pomoci lékařů a sestřiček.
Vy teď bohužel moc pomoci nemůžete. Překlad na jiné oddělení by mu v současném stavu ani moc neprospěl. Jediná rehabilitace spočívá v pasivním udržování pohybu v kloubech.
Dr. Lukáš

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Nejčastější dotazy

Co dělat, je-li zmaten/-a ?

03.08.2012 20:24
Dále komunikovat, jakoby se nic nedělo. Je...

LDN - ano či ne ?

03.08.2012 18:31
  Bojím se LDN. Oprávněně? Proč se...

Jak dlouho to bude trvat?

02.08.2012 12:46
Mají oba podobnou mrtvici, ale postižení jsou...

AVM, AV malformace - co to je ?

01.08.2012 16:14
Spleť cév, která na to určité místo nepatří....

Aneurysma, aneuryzma, výduť - co to je ?

01.08.2012 16:00
České slovo význam tohoto slova dobře...

Mrtvice- co to je?

08.07.2012 18:00
   Mrtvice je označení stavu, kdy...
Záznamy: 41 - 46 ze 46
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5