Rychlá orientace a ev. odkazy na podrobnější články. Stránka, která by Vám měla pomoci. Nejdříve jsou odpovědi na Vaše dotazy, mé odpovědi a reakce na ně. Pod nimi jsou zpracovány "nejčastější dotazy".

 

        P R V N Í   P O M O C    volejte    1 5 5

Některé problémy a životní situace, dotazy a tedy i odpovědi se budou zřejmě opakovat . Stejně, jako se točí ten neustálý kolotoč nepříjemných událostí a jejich zvládání. Budu reagovat i na Vaše problémy, komplikace a budu zařazovat i to, co se mi zdá důležité.

 Vytvořil jsem i tuto stránku.    

Web, který by vám mohl také hodně pomoci se orientovat v ostatních krizových situacích:                                                                                  https://www.zachranny-kruh.cz/pomoc_zachrana_zivota/tisnova_volani.html

    A co další otázky?    

Odpověď buď naleznete v nějakém z mých článků, nebo se přímo zeptejte. Buď mailem, nebo veřejně v diskuzi.

Níže najdete nejen odpovědi na nejčastější otázky, ale i možnost se rovnou zeptat, nebo něco dodat. Píšu-li v mužském rodě (pacient, nemocný, apod.), je to kvůli jednoduchosti textu. Ženy nejsou pochopitelně těchto strastiplných příhod ušetřeny. Časté dotazy jsou pod jednotlivými otázkami a odpovědmi.

 

luk

 

Co Vás zajímá ?

John

Datum: 20.06.2014 | Vložil: Smithk123

if making snowfall leaps Hermes purses And totes operating 3ounce throwaway duplicate Hermes cups of coffee or even a conforms icle, pour the juices a mixture on the road to these kind of people until it is they have been perfect possessions wall plug ecommerce better than nearly full. dekdedeccabecbac

oblicej

Datum: 16.06.2014 | Vložil: Petra

Dobry vecer,
chtela bych se zeptat jak dlouho cca trva nez se spravi ocrnuti obliceje. Je mi 20 let a mela jsem krvaceni do mozku dne 5.2.2014 a mam pulku obliceje ochrnutej

otazka

Datum: 14.12.2013 | Vložil: denis

nezlobte se asi jsem momentalne liny si cist vsechny vase clanky.
urcite se tahle otazka uz objevila a je nejspis individualni,i presto se ptam na kolik procent si nas rodinu muze deda pomatovat?po 10 dnech je vzhuru ale vubec nevim jestli ma trosku poneti kdo jsme?nevim na co mysli a strasne me to uzira a trpim..

mockrat dekuji za odpoved

Re: otazka

Datum: 03.01.2014 | Vložil: Lenka

Denisi, vydržte. Táta nekomunikoval vůbec téměř měsíc. Mysleli jsme, že nás nepoznává, že nebude nikdy mluvit (má 2/3 mozku poškozené), nakonec se ukázalo, že mu jen déle trvalo, než pochopil otázku a nedokázal formulovat. Po cca 2 měsících se začal snažit mluvit.

Re: otazka

Datum: 18.03.2014 | Vložil: Vendula

Dobrý den Denisi, moje odpověď není zrovna aktuální vzhledem k datu, kdy jste sem vložil Váš příspěvek, ale přesto bych na něj ráda reagovala. Mnohým lidem dělá starosti, že je jejich blízký člověk, který je po cévní mozkové příhodě, příliš nevnímá nebo že nerozumí. Je prokázané, že i těžcí pacienti, kteří nerozumí slovům, chápou dobře intonaci, melodii řeči. Jinými slovy, ikdyž nerozumí slovům, vnímají, zda na ně někdo mluví vlídně, láskyplně a klidně. Mluvme tedy na naše blízké nemocné, vyprávějme jim klidným hlasem o tom, co se dělo doma, v práci apod. Nikdy nelámejme hůl krutými výroky ve smyslu, že "to nemá cenu, stejně nerozumí". Přístup plný lásky nebo naopak studený odstup dobře vnímají i ti, kteří mají velké problémy s řečovou komunikací. Vendula

Re: odpověď

Datum: 21.10.2014 | Vložil: dagmar

Denisi, vzpomněla jsem si na svého taťku, tak vím že v tomto čase již vidíte jak je možné vše lepšit, potřebuje co nejčastější kontakt s blízkými. když se procvičuje v myšlení a řeči buďte laskaví, při pohybu nelitovat ale pomáhat, taťka byl trenér na venkově tak přidal v cvičení když jsem mu řekla ,, nefňukej a makej jak museli kluci na hřišti" v nemocnici mě nepoznal musela jsem mu popsat že jsem nejstarší dcera, kýval ale jistě poznal až při 5.návštěvě, po 8letech mu selhalo srdce a odešel, už chodil s doprovodem a hůlkou, něco i dokázal říct a krásně kreslil podle předlohy každé ráno po snídani levou rukou. Teď bych takovou péči potřebovala sama ale není s kým určitě to co jsem si během 6let pomohla mi navedl on, tam ze shora. Vám přeji hodně štěstí a radosti.

Paní Anička

Datum: 15.09.2013 | Vložil: renata

Dobrý den,náhodou jsem našla vaší stránku a začetla se do příběhu paní Aničky.Chci paní dodat odvahu a napsat jí at se nebojí vzít maminku domu.Při čtení jejího članku jsem se vrátila v čase a prožívala vše znovu.Pečuji o maminku od roku 2009.Prožívala jsem doslova to sama.A to mamince bylo 63 let a prý je stara aby s ní něco dělali.Maminka mě také s plačem prosila že chce domu.Dala jsem v praci výpověd a to dnešní doby o ní pečuji.Nebudu vám lhát,že je to lehké.Mám dny kdy si říkám.že to už nezvladnu.Po večerech kdy mě máma nevidí si i poplaču,ale ráno vstanu a máma mi řekne Mám tě strašně moc ráda.A proto se o tu maminku budu starat dál.Maminku miluji.Paní Aničko napíši vám jen to rozhodujte se srdíčkem.Mě nikdy nezklamalo.Ještě podotýkam maminka neměla vůbec chodit a jen hledět do zdi.Ted spolu chodíme sice jen po bytě a přes den chodí normalně na toaletu a na noc pleny.Dívame se s polu na televizi.Akorát máme problém s řečí.Ale dokáže mi říct že mě má ráda a tak stejně mě dokáže i zeřvat.Ale obě jsme na stejné vlně a tak se tomu začnem smát.Tak neváhejte a maminku si vemte domu.Uvidíte,že doma se vám bude dělat po kručkách pokroky a vy budete mít dobrý pocit co pro maminku děláte.Držím palečky a bojujte.

Re: Paní Anička

Datum: 26.11.2013 | Vložil: LUK

Dobrý den přeji.
Moc hezký dopis.
Omlouvám se, že jsem jej objevil teprve nyní.
Nemám, co bych dodal. Snad jen, že mi je skoro 61, a taky se ještě necítím starý. :-)))
luk

děda 91 let a mrtvice

Datum: 06.04.2013 | Vložil: RomanaBoukalova

Dobrý den,

máme dědu 91 let a ode dneška je po mrtvici, snad po slabší, začal špatně mluvit, levá ruka a levá noha skoro nefungují. Do této doby byl vitální, bral jen léky na vysoký tlak a dnu. Teď mu zjistili ještě srdeční arytmii. Dávají mu výživu do žíly a tekutou stravu do žaludku.
při návštěvě nás poznal. Vím, že má vysoký věk, ale přesto doufám, že by tady s námi mohl ještě chvíli být, proto bych ráda znala věděla, čím začít, s jakým lehkým cvičením. Lékař nám řekl, že imobilní lidé mají např. zápal plic, různé jiné komplikace a my bychom tomu samozřejně chtěli alespoň předejít. Před mrtvicí chodil s pomocí hůlky a člověka, teď zatím leží, nejsem fyzioterapeut, ale snažila jsem se s ním před mrtvicí cvičit a bylo to znát. Myslím, že chuť do života člověku nevezme ani vysoký věk.
Děkuji za odpověď a přeji pevné zdraví

Boukalová Romana
Týniště nad Orlicí

Re: děda 91 let a mrtvice

Datum: 10.04.2013 | Vložil: Václav

Dobrý den paní Romano.

Máte pravdu, že věk není ten nejdůležitější faktor. Podstatné je, jak se k tomu postaví nemocný- tedy děda. Samozřejmě, že velmi důležitá je Vaše podpora. Z toho, co píšete cítím, že pomáháte dědovi, jak to jde.
Především, jakmile to bude možné, tak je třeba ho stavět. Nebo alespoň posazovat. Tak můžete mnohým nepříjemným komplikacím předejít.
luk

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek

Nejčastější dotazy

Slovníček nejčastějších výrazů

11.07.2013 12:16
Stručný slovník slov, která se v souvislosti s...

Cvičení mozku s Happy neuronem - vlastní zkušenost

14.11.2012 16:41
Pravidelným a vytrvalým cvičením jsem se z...

Revers - co to je ?

03.11.2012 12:29
Nejprve citace z wikipedie: "Revers označuje...

Proč odpočívat, když jsem ještě fit ?

28.10.2012 00:53
Protože zítra již fit být nemusím!!! A času na...

Infarkt, co to je ?

25.10.2012 17:27
Většina lidí si tento náhlý stav spojuje se...

Může se mrtvice opakovat ?

24.10.2012 22:33
Podobně, jako každé jiné onemocnění, úraz, či...

Sestry nedělají, co by měly !!! PROČ ?!?

21.10.2012 11:59
  Nedají mu napít, je hladový,...

Sestry se o něj/ní nestarají. Mám chtít překlad ?

21.10.2012 11:43
Překlad je krajní řešení. A pro pacienta v...

Jak mohu pomoct já ?

18.10.2012 17:41
Je-li nejbližší v bezvědomí, nebo pospává, je...

Co mám dělat v prvních hodinách a dnech ?

18.10.2012 17:25
Především si nic nevyčítat. Tím nic nespravím....
Záznamy: 1 - 10 ze 46
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>