Tak se zase hlásím...souhrn mých poznatků-snad někomu pomohou.

Datum: 26.01.2013 | Vložil: Anička

Krásný den všem a především Vám Pane Doktore,ozývám se opět po delší době.Dnes s odstupem chci všem říci,těm,kteří stojí před rozhodnutím zda-li své milované domů či nikoliv?!Já říkám Ano vždy!!Není to jednoduché o někoho se postarat ale jednoduchý návod k tomu jak to dělat?Jde jen o to aby jste se o své milované starali tak jak chcete aby se někdo staral o vás.Moje maminka je dnes krásně rozmluvená.Ano,nutno podotknout,že stále ještě ochrnutá.Jsme ale už ve fázy,že vertikalizujeme.Už dovede spoustu věcí.Každý den ji umožňujeme aby s námi vařila a pekla tak jak jen může a co zvládne co ne, doděláme my.Je velmi důležité tomu člověku,kterému chcete pomoci dát i pocit důležitosti.Nepřistupovat k člověku,který už takto má svou situaci těžkou jen jako k nemocnému.Ano,musí se dodržovat spousta důležitých věcí.Ale není těžké dát právě ten pocit důležitosti.Musím říci,že jsem i mile překvapena kam jsme se posunuli.A stále bojujeme s láskou a přesvědčením,že každý na této planetě je ten nejdůležitější a je úplně jedno co na to říkají ostatní!!Každý lékař má sestřičku,třeba váš obvodní.Každá zdravotní sestřička ví jak otáčet,polohovat nemocného člověka.Nebojte se zeptat.Kompenzační pomůcky půjčují také v každém městě.Než vám lékař napíše své.Pleny a vše potřebné vám též napíše lékař.A než vám je napíše dá se koupit i menší balík do začátku na první den.Atd.Chci tím vším říci:Fandím všem,kteří věří v lásku a nevzdávají nic předem :-).Tak jako my.Připravte se sice na to,že to nebude ze začátku jednoduché ale řekneme si to na rovinu co je lehké?Nic tím spíše jde-li o to umožnit někomu žít důstojný život v jeho nelehké situaci.Ale jak říkám já se o svou maminku starám tak jak bych si přála aby se staral někdo o mě a výsledky se dostavují nad rámec očekávání.Nevěřili by jste jak ji potěšilo,že jsme ji vzali ke kadeřnici.Proč taky ne, je to přece jen stále Žena :-).I zdánlivé maličkosti dovedou člověka povzbudit.Každý druhý den ji myji vlasy a hned ji je vyfoukám jak to má ráda.Také je důležité zmínit,že lidé po mozkové příhodě se více potí.A proto ji v noci převlékám do suchého oblečení.Určitě stojí za to zmínit,že není úplně dobře člověka nechávat jen v plenách.I přesto,že třeba nemůže na záchod a i přesto,že to ne vždy váš pacient cítí nechávejte je rozbalené podložku a plínu dejte pod něj.Ať může kůže dýchat předejdete zbytečným opruzeninám.Velmi důležitá část je hygiena ta tedy především.I přesto,že nejste natolik fyzicky zdatní dá se skutečně velmi dobře zajisti i na lůžku.Včetně umytí vlasů.My myjeme každý den.Na otírání po potřebě používáme čistící pěny.Pokud oblékáte člověka,který má ochrnutou ruku,vždy začněte tou ochrnutou rukou a svlékejte nejprve ze zdravé.I strava je velmi důležitá dodržujte co vám lékaři řeknou pokud má váš pacient nějakou tu dietu.Pitný režim ten je velmi důležitý.Řekneme si na rovinu většina lidí nechce moc pít.Tedy moc si neuvědomují,že mají pít jednoduše namají potřebu.Proto je dobré při každé příležitosti dát napít a neříkat stále dokola to opravdu nemá přínos.Nejlepší je opravdu dávat napít a máte jistotu,že zavodníte dostatečně...Není to těžké jen je třeba postavit se všemu čelem s nejlepším přesvědčením.A ještě dodávám myslete i na sebe tedy snažte se odpočívat.Což z počátku je velmi komplikované.I když jak jsem tady již jednou psala jsem příliž úskostlivá.:-)Hodně sil všem.A veliké poděkování Panu Doktorovi.Je to úžasný člověk a já mu moc fandím.

Přidat nový příspěvek