před a po mrtvici

Datum: 10.05.2019 | Vložil: Jitka

Chci jen uvést pár postřehů, pro záznam varování, když má maminka dostala mrtvici.
Maminka měla, jak píše pan doktor Lukáš, "poslíčky". Ty jsme bohužel nedokázali rozklíčovat. Byla to veliká chyba. Lékařů i nás, kdo se o ní starali.
Proto je zde, pro varování, uvádím.
Bylo to náhlé a krátké zvracení, hned následné usnutí (cca 10, 20 min.). Nechuť k jídlu. Tinitus. Ale chování, ještě tenkrát, bylo v pořádku a maminka si nepřála to nějak řešit. Škoda, že jsme ji poslechly a nepídili se, proč se jí to děje.
Neměla už tenkrát úplně průchodnou krkavici. Dostala doporučení na zprůchodnění. Ignorovala to. Další chyba. Také neřešený vyšší tlak.
Pak přišla velká mrtvice a poškodil se mozek. Došlo k lehkému ochrnutí půlky těla, které se rehabilitací částečně zlepšilo, ale bohužel došlo k poruchám myšlení, paměti a to se už nezlepšilo. Staraly jsme se o ni cca 8 let. Už tu není.
Bez naší intenzivní péče by to ale tak dlouho nebylo. Bohužel i nám (nám oběma sestrám) to také vzalo kus zdraví o čase nemluvě.
Maminka byla naše velká autorita, velmi chytrá a vzdělaná žena. Mrtvice ji to všechno vzala. Bohužel si to i ze začátku uvědomovala a psychicky velmi strádala.
Proto neberte, jak se vyjádřil pan doktor v úvodu, žádné, i když atypické, příznaky mrtvice na lehkou váhu. Bohužel, následky mohou být opravdu nevratné.
Tolik mé zkušenosti.


Přidat nový příspěvek