Babička, 85, CMP

Datum: 08.03.2018 | Vložil: Gabriela

Dobrý den, už jsem zde psala o své babičce, ale asi jste zapomněl na můj článek reagovat. Prosím, přečtěte si jej a poraďte. Je z 16. 1. Jinak s babičkou pokračuji denně ve cvičení. S levou nohou krásně hýbe, řekla bych že už vědomě a dle své potřeby. Před měsícem začala hýbat i levou rukou. Tyto pohyby jsou však zatím jen patogenní, ale jsem ráda že jsou. Ruka se dva měsíce až na pár vijímek vůbec nepohla. Co mi ale dělá starosti, je, že babi nechce hýbat pravou nohou. ( ochrnutí bylo na levou stranu ) Má totiž fobii, že pokud bude s nohou hýbat, spadne z postele. Takže když ji za nohu zatím jen chytnu, už ji křečovitě pne našponovanou, abych s ní nepohla. Ano, pokud použiju reflexní body, tak nohu v koleni skrčí, ale takto je to provázeno bolestmi. Je mi to líto, protože nás tento její stav plynoucí z psychiky ( strachu ) dost brzdí v dalších pokrocích. Kdyby se babi nebála, myslím že by se už sama v posteli třeba i otočila trochu na bok. Tak leží jak placka v poloze, do které ji já dám. Budu ráda za rady. 13. 3. jedeme do fakultky na kontrolu. Mám chtít nějaké antidepresiva na ten její strach ? Neutlumí ji takové léky? Nebudou hrát v regeneraci mozku proti nám ? A prosím, kam bych mohla jet s babi rehabilitovat??? Jela bych jako asistent s ní. Jsem si jistá že by ji pomohli odborníci daleko víc než já a taky bazén. Moc děkuji za rady, Gabka

Přidat nový příspěvek