Re: Re: Re: Re: Re: Re: těžká mozková příhoda

Datum: 21.12.2012 | Vložil: Veronika H.

Začínám mít opravdu strach..
Dobrý den pane doktore, začínám se opravdu bát.Děda je stále na JIP, dneska mu mají dělat trachiotomii (je středně těžký astmatik).Co se týče příčiny CMP tak tu nám stále neřekli (možná jazyková bariera, nebo opravdu nevím).Jediné co víme je že je poškozena levá hemysféra (nevíme jak moc-nedokáží prý říct, nebo nechtějí-mevím).děda bere Varfarin 5mg, možná že to bylo tlakem a pak ten řídký vzduch na ledovci (stalo se to, když vyjel lanovkou na kopec v Itálii), možná únova po cestě (10h v autobude, dorazili ráno kolem 8h a kolme poledního ho vezla sanitka).Bojím se toho, že to že je stále na JIP a perou do něj hodně léků (díky tomu je unavený s hodně spí) že to bude mít negativní vliv na jeho rekonvalescenci (necvičí..., jen ho polohují na lůžku).Ano nevíme zda je ještě otok, česká VZP říkala, že moc zpráv z Itálie nemají, že je to běžné, že ta komunikace tam prý vždy vázne.Tak nevím.Ohledně té nemocnice, podrobně jsem si to pročetla, líbí se mi UVN 'z webových stránek mám pocit, že je opravdu dobře vybavena pro tuto nemoc), teď ještě aby tam dědu vzali, aby měli místo.
Jak dlouho může mít pane doktore tu trachyotomii (vývod), může to mít vliv na transport?
Děkuju moc za váš názor, vždycky se cítím trochu líp :o)
Děkuju moc a mějte se hezky Veronika

Přidat nový příspěvek