těžká mozková příhoda

Datum: 16.12.2012 | Vložil: Veronika H.

Dobrý den pane doktore,
neskutečně Vás obdivujim jak jste toto onemocnění zvládnul, dovolím si říci, že to dokáží "silný" lidi, osobnosti s velkou dávkou štěstí a moc si přeji a modlím se za to aby i náš děda měl takovou to vůli žít.Prosím Vás o váš názor na ceou naši situaci...
Dědovi je 63 let je to sportovec (2x týdně tenis v hale, v létě 3x týdně kolo v zimě 2x za sezonu hory). Má nadváhu 190cm a 105kg ale jeho fizická stránka je na velmi dobré úrovni.Má problémy s tlakem. Včera se mu stala na horách při lyžování yl právě v Italii v alpách a po tom co dojeli na vrcholek sjezdovky si jeho kamarádi všimli, že má velmi nekoordinované pohyby a špatně mluví (řek, že mu neni dobře) okamžitě ho vlekaři svezli dolu na lanovce, kde čekala záchranka.Než mu dali kyslík, ještě lidi kolem sebe poznával - nastal okamžitý převoz do nemocnice Di Bolzano, kde už "blábolil nesmysli". Dneska jsem se tam teprve dovolali a paní doktorka nám řekla, že ho včera museli operovat a momentálně je v komatu.Vím, že je to teprve jeden den,ale případy kdy spadne pacient do komatu nejsou tak běžné a hlavně je to velmi vážne. V úterý se za nim chystáme do italské nemocnice (převoz do ČR nepřipadá v úvahu) kde s nim budeme do soboty. Vím že je velmi těžké takto dělat závěry, moc věříme že naděje umírá poslední,ale jaká je šance na to, že se sám probere z komatu a jak to tak z praxe vidíte co se týče poškození mozku a návratnosti k "normálnímu - částečnímu" životu?
Děkuju moc za vaše zkušenosti, jsme zoufalí z nejistoty,čekání a taky ty neskutečné kilometry co nás dělí jsou pro nás vyčerpávající, strašně se o dědu bojíme a chtěli by jsme aspoň trochu nějak pomoci k tomu aby se k nám vrátil,aby věděl, že tu na něj čekáme a že ho máme rádi.
Děkuju moc Veronika H.

Přidat nový příspěvek