Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

CMP

Datum: 03.04.2017 | Vložil: Jana

Dobry den preji,mamka prodelala pred 13 dni mozkovou prihodu..postihlo ji tou pravou cast tela a neni schopna mluvit ..a hybat se .chodime za ni kazdy den vnima nas..vetsinu veci pochopi Chtela by jsem se zeptat jestli je jeste nadeje na zlepseni stavu..lekari nam rikali ze uz by mela se pomalu rozpovidavat .Logoped i rehabilitace ma zajisteny v nemocnici.Dekuji za odpoved .

Re: CMP

Datum: 12.06.2017 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den.
Omlouvám se za tak pozdní odpověď.
U pacientů, kteří mají postiženu pravou stranu těla, je většinou příčinou poškození v oblasti levé mozkové hemisféry. Jestliže nejde o "přeučené leváky", rehabilitace řeči je obtížnější.
Takže držím palce.
dr. Lukáš

Mrtvice

Datum: 28.02.2017 | Vložil: Barbora

Dobrý den babička dostala mrtvici 87 lekari nam zdělili ze mozek nepracuje a zlepšením ať moc nedoufame. Srdce bije, dýchá sama. Jinak jen leží někdy se nám zdá že reaguje na naše hlasy. Je ještě nějaká šance na zlepšení? Děkuji.

Re: Mrtvice

Datum: 01.03.2017 | Vložil: dr.Lukáš

Dobrý den.
Ošetřující lékaři znají stav babičky lépe, než já.
Jestliže mají známky toho, že mozek nepracuje dobře, stav asi moc příznivý není.
dr.lukáš

Mrtvice

Datum: 28.01.2017 | Vložil: Petra

Dobrý den,dědeček prodělal mrtvici a přestože ho babička našla za krátkou dobu,tak nám lékařka sdělila,že má polovinu mozku zalitý krví,jestli to píši dobře,má díru v krku,aby vůbec mohl dýchat a je v umělém spánku.Máme vůbec nějakou naději,že se uzdraví?

Re: Mrtvice

Datum: 01.02.2017 | Vložil: dr.Lukáš

Dobrý den.
Nepíšete, kolik dědečkovi je.
Stav je ale zřejmě velice vážný a nejvíce teď bojuje dědeček.
Pokud to úspěšně zvládne, bude následovat hodně náročná rehabilitace.
Držme mu palce.
dr.lukáš

dotaz

Datum: 17.01.2017 | Vložil: henrik

Dobrý den, otec (69) je více než měsíc po cmp. Momentálně leží na lúžkovém oddělení neurologie v nemocnici v nejmenovaném okresním městě. Mluví (ovšem je vidět, že ho to vyčerpává), dokáže se posadit, udělat i pár kroků s pomocí chodítka (toho jsem však svědkem nebyl),apod. Byla mu také provedena lumbální punkce, výsledky negativní na přítomnost zánětu. Údajně za ním denně dochází rehabilitační sestra..
Jaké je však mé nepříjemné překvapení, když jsem se dozvěděl, že na konci týdne bude jeho pobyt na lůžkovém oddělení ukončen a předán nikoliv na léčebnou rehabilitaci stejné nemocnice, ale do tamní LDN! Pokud je lůžkové oddělení rehabilitace nemocnice obsazené tak jsem naivně myslel, že lékař nabídne jinou alternativu než LDN nebo má v takoýchto případech již v těchto fázích "participovat" rodina, která se v lékařských odborných postupech nevyzná???

Re: dotaz

Datum: 19.01.2017 | Vložil: ivet

Dobrý den, bohužel z vlastní zkušenosti vím, že si člověk musí vše osobně vybojovat a samozřejmé nic není. Zkuste si vyjednat lázně, žádanku Vám vypíše neurolog (čekací lhůta je dlouhá, neodkládat to). Stejně nejvíc záleží na konkrétním zařízení a na personálu - věřím, že snad existují i LDN, kde se lidem věnují. A ano, nejvíc musí zabrat rodina, pokud to jde. Držím palce a hodně sil ;-)

Re: dotaz

Datum: 20.01.2017 | Vložil: Zuzana

Mám momentálně naprosto stejnou zkušenost z hlavního města, bohužel ani v ldn nakonec není místo, zatím otec zůstává na lůžkovém ale obáváme se co se bude dít když nikde místo nebude? Bohužel doma zatím není schopen v tomto stavu být a rodina musí chodit do zaměstnání.... Myslím že tento problém následné péče řeší většina lidí a pokud se s nemocným nepracuje dostatečně bojím se zbytečného zanedbání možné nápravy řeči, pohybu atd

Re: dotaz

Datum: 20.01.2017 | Vložil: ivet

Tohle se špatně čte, doufala jsem, že aspoň jinde to funguje lépe. Existují pečovatelské služby, které docházejí za nemocným domů, pokud není jiná možnost a měla by to hradit pojišťovna. Z osobní zkušenosti v Brně, vím, že s nemocným i pocvičí, ale nejsou to fyzioterapeuti.
Další možnost je vzít si OČR - ošetřování člena rodiny, ale bohužel po jednom týdnu je to prakticky neplacené volno.
Případně si nechat vypsat neschopenku, já vím, že jsou to pitomé rady (navíc jen pro zaměstnané a s rozumným šéfem), ale jak jinak akutní situaci řešit, nevím...
Dál už jen zkoušet obměkčit doktory, aby si nemocného nechali na oddělení déle (jestli mohou), ptát se, přesvědčovat - na někoho to funguje (někdy pomůže i darovaná flaška...).
A terapie doma? Každý jsme trochu jiný, každého to zasáhne jinak, ale po roce a půl můžu říci, že jsme tatínka možná trochu moc přepínali. Rehabilitace je nutná, moc důležitá, ale taky je nutné respektovat momentální stav, únavu. Člověk toho chce udělat, co nejvíc může, ale i když se třeba přetrhnete, je potřeba hlavně čas a pracovat po kouskách.

Záznamy: 1 - 10 ze 341
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek