Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv, budu-li znát, odpovím ihned, ostatní zkusím zodpovědět co nejdříve

Prožitek mám z "OBOU BŘEHŮ".

václav

Zachování soukromí, anonymita pro ostatní

Mohu se ptát i na citlivější problémy?

PODĚKOVÁNÍ

Děkuji Vám za velký zájem, který svědčí o tom, že i přes internet nabitý informacemi, je mnoho hledajících svou odpověď - radu a hlavně člověka. Člověka, který Vás vyslechne, měl i má podobný problém a je ochoten se Vám věnovat. Nemocného nezajímá, jak se choroba jmenuje, jaké má číslo ve statistice,

ALE CO MÁ DĚLAT, JAK TO CO NEJLÉPE ZVLÁDNOUT.

Těším se na další dotazy (zatím zvládám).

václav

Sdělujte si i vlastní pocity, nebo se ptejte i ostatních

Hamzova léčebna Luže-Košumberk

Datum: 17.10.2017 | Vložil: Marie

Dobrý den, před časem jsem zde četla doporučení na Hamzovu odbornou léčebnu v Luži-Košumberku. Tehdy se nám nedařilo zajistit rehabilitační pobyt v žádných lázních či léčebně pro naši babičku po mrtvici. Byla závislá na dopomoci druhých, těžce pohybově postižená, navíc měla poruchu řeči - afázii tak těžkou, že se nemohla prakticky dorozumět. Zkusili jsme se tedy obrátit na léčebnu a nabídli nám, že babička může být na pavilonu C, který je převážně uzpůsoben pro těžké pacienty. Výhodou je, že jim opravdu hodně pomáhají. Vozí je na procedury, pomáhají jim se vším. Byli jsme moc spokojeni. Nevýhodou je, že tam není vodoléčba. Ale skutečnost je taková, že kvůli inkontinenci a celkové únavě by naše babička stejně vodoléčbu nezvládla. Byli jsme moc spokojeni jak s fyzioterapií, tak s logopedií. Tamní paní logopedka je opravdu skvělá, mohli jsme být přítomni logopedické terapii, abychom viděli, co můžeme s babičkou sami procvičovat. Navíc byla k babičce velmi laskavá a trpělivá. Jsme rádi, že tam naše babička mohla pobýt víc jak dva měsíce, během kterých se její zdraví zlepšilo.

Děda měl po 6 měsících 2 mrtvičku

Datum: 14.09.2017 | Vložil: Tomáš

Dobrý den, můj děda 72 let měl nedávno mrtvičku Stratil pojem o čase třeba když je 16:00 tak říká že je za chvíli 18:00 hodin, má horší motoriku na levou stranu, v levé ruce má minimální cit a nejhorší na tom je to ze říká že mu nic není a že k doktorovi nepůjde a jinak je normální všechno si pamatuje tak mě to vypráví jak bylo dřív atd, vůbec nevím jestli si to uvědomuje že je postižený na levou stranu protože když mu z babou říkáme že co levá ruka jestli dobrý, tak von říká že furt stejný jak dřív a že se to časem spraví. Je možné aby se mu ten cit aspoň trochu vrátil, já třeba vidím snahu kelímek už veme nebo klíče ale nejhorší je že si třeba neuvědomí že mu s tě ruky vypadli a pak je hledá.

Mrtvice a váha

Datum: 07.09.2017 | Vložil: Marie

Dobrý den,

moje 70ti letá setra prodělala před měsícem mrtvici na levou polovinu těla.
Hlavně nehýbala rukou,nohou torochu, mluvila, vnímala, jedla. Byla převezena na interní odd. do Nymburka. Vzhledem k její váze (cca 130kg) ji tam sice těžko, ale posadili, Po týdnu byla převezena do LDN Český Brod na následnou rehabilitaci.
Tam po 3 týdnech přestala jíst, téměř i vnímat, pro nespolupráci ji neposazovali, měla proleženiny....Byla akutně převezena na JIP Nymburk,kde nám bylo sděleno, že je její stav vážný-nepracovaly ledviny, kolabovalo srdce, nízký tlak. Tento stav se během tří dnů zlepšil. Dosud je tam - na umělé výživě, nemůže polykat, leží. Ošetřujíjí ji asi jen obracením. Moc nemluví, místy mi připadá, že ani nevnímá. Je to, prosím běžný vývoj?
Je naděje, že se její stav zlepší?
Švagr jí chtěl do domácí péče, ale bylo mu řečeno, že by to nezvládl a tak hledá domov důchodců.
Děkuji vám za odpověď a omlouvám se za neprofesionální popis.
Marie

Otec dostal mrtvici

Datum: 15.08.2017 | Vložil: Zdeněk

Dobrý den otec dostal mrtvici, vůbec nepozná příbuzné kolem sebe, špatně políka, skoro vůbec Nepije, Doctor říkal že 75%mozku odešlo, jak vidí svět vnímá něco děkuji. Má matka a my jeho děti jsme na pokraji sil.

Re: Otec dostal mrtvici

Datum: 06.09.2017 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den.
Podle toho, co píšete a říká pan doktor, je stav velice vážný.
Pokud něco vnímá, tak je to jen jakoby v mlze, zřejmě si ani svůj stav neuvědomuje.
Hůře na tom bývá právě rodina, protože ta si závažnost poškození uvědomuje.
Dr. Lukáš

5 let po mrtvici

Datum: 27.07.2017 | Vložil: Blanka Nova

Dobry den . Jsem postizena na pravou stranu brni me cela pulka tela a necitim nic od pasu dolu , ziji s tim utrpenim celou dobu , je to hodne neprijemne , ale jsem hodne silna osobnost.... driv jsem hodne cestovala a mrtvicka me potkala v Thajsku . Rada bych sla na solarko zda mohu jit . Budte tak laskav pane doktore o odpoved . Dekuji Blanka

Re: 5 let po mrtvici

Datum: 01.08.2017 | Vložil: dr. lukáš

Hezký den.
K tomu, abych odpověděl na Vaši otázku, potřebuji vědět více informací.
Jaký druh té mrtvičky to byl? Jaké škody napáchala na nervovém systému? Jaký je Váš zdravotní stav (Vysoký tlak? Cukrovka? Jiné nemoci? Věk? .....).
S některými se to solárko příliš "nemusí".
dr. Lukáš

CMP

Datum: 03.04.2017 | Vložil: Jana

Dobry den preji,mamka prodelala pred 13 dni mozkovou prihodu..postihlo ji tou pravou cast tela a neni schopna mluvit ..a hybat se .chodime za ni kazdy den vnima nas..vetsinu veci pochopi Chtela by jsem se zeptat jestli je jeste nadeje na zlepseni stavu..lekari nam rikali ze uz by mela se pomalu rozpovidavat .Logoped i rehabilitace ma zajisteny v nemocnici.Dekuji za odpoved .

Re: CMP

Datum: 12.06.2017 | Vložil: dr. lukáš

Dobrý den.
Omlouvám se za tak pozdní odpověď.
U pacientů, kteří mají postiženu pravou stranu těla, je většinou příčinou poškození v oblasti levé mozkové hemisféry. Jestliže nejde o "přeučené leváky", rehabilitace řeči je obtížnější.
Takže držím palce.
dr. Lukáš

Mrtvice

Datum: 28.02.2017 | Vložil: Barbora

Dobrý den babička dostala mrtvici 87 lekari nam zdělili ze mozek nepracuje a zlepšením ať moc nedoufame. Srdce bije, dýchá sama. Jinak jen leží někdy se nám zdá že reaguje na naše hlasy. Je ještě nějaká šance na zlepšení? Děkuji.

Záznamy: 1 - 10 ze 348
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek